League of Legends

Macro Maniacs, Şampiyonluk Ligi’ne yükselmeyi başardı

Yükselme Ligi 2018 Kış Mevsimi finalinde Beşiktaş Esports’u 2-0 geriden gelerek mağlup eden Macro Maniacs Şampiyonluk Ligi’ne yükseldi.

Serinin ilk maçında galip gelen taraf Beşiktaş eSports oldu. Ornn, Sejuani, Ryze, Ezreal ve Braum alarak iyi bir kompozisyon kuran ekip, oyunun erken ve orta aşamasını iyi oynayarak sonuca gitti. Naehyun’un orta koridorda üstünlük kurup aşağıya baskın yapması sonrası burada iki skor alan Beşiktaş, burada kontrolü ele alarak nişancısı ve orta koridorunun etkili oyunlarıyla sonuca ulaştı. İkinci maça geçtiğimizde ise farklı seçimler yapıldığını gördük. İlk maçın yıldızlarından Naehyun, Anivia alırken, mean çeyrek final serisinde iyi bir performans ortaya koyduğu Jinx seçimine yöneldi. Erken dakikalarda rakip ormancıyı ejder pitinde yakalayan Beşiktaş, ilk kan skorunu Anivia’ya bırakmayı başardı.

Alt koridorda henüz 11. dakikada çıkan beşe beş savaşta, üç skor daha alan Beşiktaş eSports, maçın kontrolünü ele geçirmiş oldu. Bu üstünlüğünü Baron güçlendirmesini alarak kullanan ekip, üç inhibitör açarak ciddi bir avantaj elde etti. Takım halinde oldukça etkili olan ve rakibe tek bir skor dahi vermeyen Beşiktaş, 36 dakika sonunda zafere ulaşarak seride durumu 2-0’a getirdi. Tolerant’ın Morgana tercihiyle fark yarattığını söyleyebiliriz. Üçüncü maça iyi başlayan taraf Macro Maniacs oldu. Anivia’yı kendi ormanında yakalayan ekip ilk kan skorunu Azir’e bırakmayı başardı. Bu aşamadan sonra üstünlüğü kaybetmeyen MCM, late game kompozisyonuyla oyunu uzatmayı başardı ve 46. dakikada Nexus’u düşürerek seride durumu 2-1’e getirdi.

Dengeli başlayan dördüncü maçın ilk aksiyonu 11. dakikada yaşandı. İki takımın da beş kişi olduğu alt koridordaki savaşta MCM iki skor alırken, Beşiktaş buna üç geri dönüş skoruyla karşılık verdi. Bunun hemen ardından ormanda da bir savaş kazanan ekip, önce Vadi Alameti’ni sonra orta koridor ilk kulesini aldı ve altın farkında öne geçti. Ancak oyunu uzatmayı başaran ve rakibine pozisyon vermeyen Macro Maniacs, maçın uzamasını fırsat bilerek seride durumu 2-2’ye getirdi.

Serinin son maçında kontrolün iyice MCM’e geçtiğini gördük. Rakibin mental çöküşünü iyi değerlendiren ekip, başından sonuna üstün götürdüğü karşılaşmayı kazanarak Şampiyonluk Ligi’ne doğrudan katılmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir