BüyücüLeague of LegendsŞampiyonlarSuikastçı

Malhazar

Malzahar, hiçlikten gelen bu habercinin, hiç insafı olmaması bir yana, ondan kaçılma şansı da çok zor olan güçlü bir büyücü ve suikastçı şampiyondur. Bir kez sizi kıstırdığında artık hiçlik moruna bürünmüşsünüz demektir. Genellikle orta koridorda bekler rakiplerini. Sonun kaçınılmaz olduğuna büyün hiniyle inanan bu elçi, rakiplerinin sonu hakkında da aynı fikri besler.

‘Hiçlik’in Habercisi’

Shurima güneşinin altında birçok insan delirdi; ama Malzahar akli dengesini, gecenin soğuk kolları arasında terk etti. Malzahar doğuştan kâhindi, kehanet yeteneğiyle kutsanmıştı. Yeteneği işlenmemiş olmakla beraber, Runeterra’ya bahşedilen en büyük ihsanlardan olacağını vaat ediyordu ama kader ona başka bir yol çizdi; yazgının gelgitlerine olan hassaslığı, bilinçaltına istenmeyen şeyler çekti. Ayrımın örtüsünün en ince olduğu rüyalarında, uğursuz bir şey onu çağırdı. Malzahar, onun kışkırtıcı isteklerine ancak bir süre dayanabildi. Ama ses her geçen gece daha da yükseldi, ya da belki derinleşti. Ta ki artık bu çağrıya direnemeyene kadar.

Bu ayartıcı çekimin peşine düşüp, kendini erzağı olmadan çöle attı. Hedefi, kadim yazıtlarda Icathia olarak bilinen, doğudaki kayıp bir medeniyetti. Pek az kişi buranın var olduğuna inanırdı ve inananlar bile kalıntıların çoktan kuma gömüldüğüne emindi. Malzahar’ın çatlamış ayakları sonunda pes ettiğinde, kendini parça parça dökülen, tuhaf bir dikilitaşın altında diz çökmüş buldu. Dikilitaşın ötesinde yabancı geometrisiyle harabe bir şehir ve korkunç, karanlık tanrıların çürüyen putları duruyordu. Kimsenin göremediklerini ve görmemesi gerekenleri gören gözleri, Hiçlik’in özüyle doldu. Bir zamanların değişip duran gelecek görülerinin yerini, Valoran’ın Hiçlik yaratıklarıyla kuşatılacağının kesin vaadi almıştı. Yankı yapan kum tepelerinin arasında tek başına ama yalnız olmaksızın dururken, tanıdık bir sesin çatlak dudaklarından hırıltıyla döküldüğünü, ağırlığı dizlerini titreten üç kelime söylediğini farketti: League of Legends (Efsaneler Ligi). Artık Hiçlik’in kendisinden gelen güçle dolmuş olan Malzahar, kaderini bulmak için kuzeye doğru yola çıktı.

“Toprak eriyebilir, deniz kabarabilir, gök yıkılabilir… ama Onlar gelecek.” -Malzahar

Yetenekler

Hiçlik Haşeresi Çağır
hhç

Pasif: Malhazar kullandığı her 4. yetenekte, öldürülene kadar veya 21 saniye boyunca meydanda kalan bir Hiçlik Haşeresi çağırır. Eğer Malhazar ölürse, Hiçlik Haşeresi arkada kalır fakat saldırmaz.

Hiçlik Haşereleri 7 saniye sonra %50 hasar ve zırh kazanırlar ve 14 saniye sonra da %100 saldırı hızı kazanırlar.

Hiçlik’in Çağrısı

hç

 • Aktif
 • Bedel: 80 / 85 / 90 / 95 / 100 Mana
 • Menzil: 900
 • Bekleme Süresi: 9

Malhazar aralarında 400 birimlik mesafe olan 2 geçit açar. Kısa süre sonra bu geçitlerden çıkan güç, arada kalan tüm rakiplere 80 / 135 / 190 / 245 / 300 (+ %80 Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve onları 1,4 / 1,8 / 2,2 / 2,6 / 3 saniyeliğine susturur.

Ölü Bölge

Ölü Bölge

 • Aktif
 • Bedel: 90 / 95 / 100 / 105 / 110 Mana
 • Menzil: 800
 • Bekleme Süresi: 14

Malhazar 5 saniyeliğine 250 birim çapında bir negatif enerji bölgesi yaratır. Bu bölgede duran rakipler her saniye en yüksek can değerlerinin %4 / %5 / %6 / %7 / %8 (+ 100 Yetenek Gücü başına %1)’i kadar büyü hasarı alırlar.

Lanetli Kehanet

Lanetli Kehanet

 • Aktif
 • Bedel: 60 / 75 / 90/ 105 / 120 Mana
 • Menzil: 650
 • Bekleme Gücü: 15 / 13 / 11 / 9 / 7

Hedef aldığı rakibin zihnini karıştırarak, her yarım saniyede bir 10 / 17.5 / 25 / 32.5 / 40 (+ %10 Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Bu süreç 4 saniye sürer.

Eğer hedef bu süreçte ölürse, hedef en yakındaki diğer şampiyona geçer ve süre yenilenir. Malhazar 10 / 14 / 18 / 22 / 26 manayı geri kazanır.

Ölümün Pençesi

Ölümün Pençesi

 • Aktif
 • Bedel: 100 Mana
 • Menzil: 700
 • Bekleme Süresi: 120 / 100 / 80

Malhazar hiçlik enerjisini en fazla 2,5 saniyeye kadar yoğunlaştırarak hedeflediği rakip şampiyona yoğunlaştırma devam ettikçe her yarım saniyede 50 / 80 / 110 (+ %26 Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve hedefi sindirir.Berk Meydanlı

Berk Meydanlı