League of Legends

Marin, LGD Gaming’e transfer oldu

SK Telecom T1’dan ayrıldığı açıklanan yıldız üst koridor oyuncusu Marin, Çin Ligi’nin “zengin” takımlarından LGD Gaming ile anlaştı. 2015 sezonunu harika bir şekilde geçiren oyuncu, SK Telecom’un 2015 Dünya Şampiyonluğu’nda da en büyük paya sahipti.

SK Telecom’un yıldız oyuncusu, Çin Ligi’ni geçtiğimiz mevsim şampiyon olarak bitiren LGD Gaming’e transfer oldu. LGD, 2015 Dünya Şampiyonası’nda D grubunda mücadele etmişti. Turnuvanın favorilerinden olarak gösterilen takım, çok kötü bir grup aşaması performansı sergilemiş ve turnuvaya erken veda etmişti. Geçtiğimiz günlerde üst koridor oyuncuları Flame’in takımdan ayrılmasından sonra arayışa geçen takımın Marin’i transfer edeceği dedikoduları dolaşmaktaydı. Dahası, oyuncunun League of Legends tarihindeki en yüksek maaşı alacağı da söyleniyordu. Transfer haberi gerçekleşse de, oyuncunun takımdan alacağı ücret konusunda bir bilgi verilmedi.

LGD Gaming, diğer üst koridor oyuncusu Acorn ile geçtiğimiz günlerde sözleşme yenilemişti. Oyuncunun hem üst koridorda, hem de koç kadrosunda görev alacağını açıklayan takımın Acorn’u üst koridorda kullanma gereksinimi hissetmeyecektir. 2015 sezonunda oyununu inanılmaz geliştiren Marin, metaya çabuk adapte olabilen ve oyunun orta ve son safhalarını kusursuz oynayabilen bir oyuncu. Marin’in tek eksiği ise koridor safhasının başlarında harita görüşüne sahip olmadan agresif oyunlar yapmaya çalışmak. Bunun dışında SKT’de shotcalling görevini de üstlenen oyuncu, hem mekanik yeteneği hem de liderlik yeteneği göz önüne alındığında şu anda dünyadaki en iyi üst koridor oyuncusu olarak gösteriliyor.

Son transferlerden sonra LGD Gaming’in kadrosu şu şekilde:

 • Üst koridor: Marin
 • Üst koridor: Acorn
 • Ormancı: Eimy
 • Orta koridor: Pain Evil
 • Nişancı: Imp
 • Destek oyuncusu: Pyl
6 Yorum

6 Comments

 1. Kobalt Try

  10 Aralık 2015 at 23:32

  peki godv ne oldu 5mid bey attılarmı teğamdan edg hakınndada haber verirmisinz <3 <3

  • Mert Savaş

   10 Aralık 2015 at 23:59

   Merhaba, GODV yeni PAinEvil nicki ile takımda oynamaya devam ediyor. Edward Gaming adına henüz bir gelişme yok büyük ihtimalde olmayacak. Takımın menajeri yeni sezona aynı kadro ile gireceklerini açıklamıştı.

   • Kobalt Try

    12 Aralık 2015 at 00:15

    ssite ekibi olarak sizi yakında takip ediyorum lol oynamıyorm ama çok seviyorum izlemesi olsun takımlar olsun ve siteniz benm için 1 numara çok teşekkürler birde sorum olcak çin liginin yayın sitelerinin isimlerini biliyormsunz <3 <3 <3

    • Mert Savaş

     12 Aralık 2015 at 00:21

     Biz teşekkür ederiz güzel görüşleriniz için. Çin ligi maçları, Riot Games’in kendi Twitch kanallarında yayınlanıyor oradan takip edebilirsiniz yeni sezon maçları başlayınca.

     • Kobalt Try

      12 Aralık 2015 at 23:33

      yok üstadım zhanqi tv var bir tane onun gibi yayın kanalları varmı bildiğiniz ?

      • Mert Savaş

       12 Aralık 2015 at 23:42

       Çin liginin 2015 sezonundaki tüm maçları riotgames2 kanalından yayınlandı. 2016 sezonu maçları da yine bu kanalda yayınlanır büyük ihtimalle.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir