HaberLeague of Legends

Marin, LGD Gaming’e transfer oldu

SK Telecom T1’dan ayrıldığı açıklanan yıldız üst koridor oyuncusu Marin, Çin Ligi’nin “zengin” takımlarından LGD Gaming ile anlaştı. 2015 sezonunu harika bir şekilde geçiren oyuncu, SK Telecom’un 2015 Dünya Şampiyonluğu’nda da en büyük paya sahipti.

SK Telecom’un yıldız oyuncusu, Çin Ligi’ni geçtiğimiz mevsim şampiyon olarak bitiren LGD Gaming’e transfer oldu. LGD, 2015 Dünya Şampiyonası’nda D grubunda mücadele etmişti. Turnuvanın favorilerinden olarak gösterilen takım, çok kötü bir grup aşaması performansı sergilemiş ve turnuvaya erken veda etmişti. Geçtiğimiz günlerde üst koridor oyuncuları Flame’in takımdan ayrılmasından sonra arayışa geçen takımın Marin’i transfer edeceği dedikoduları dolaşmaktaydı. Dahası, oyuncunun League of Legends tarihindeki en yüksek maaşı alacağı da söyleniyordu. Transfer haberi gerçekleşse de, oyuncunun takımdan alacağı ücret konusunda bir bilgi verilmedi.

LGD Gaming, diğer üst koridor oyuncusu Acorn ile geçtiğimiz günlerde sözleşme yenilemişti. Oyuncunun hem üst koridorda, hem de koç kadrosunda görev alacağını açıklayan takımın Acorn’u üst koridorda kullanma gereksinimi hissetmeyecektir. 2015 sezonunda oyununu inanılmaz geliştiren Marin, metaya çabuk adapte olabilen ve oyunun orta ve son safhalarını kusursuz oynayabilen bir oyuncu. Marin’in tek eksiği ise koridor safhasının başlarında harita görüşüne sahip olmadan agresif oyunlar yapmaya çalışmak. Bunun dışında SKT’de shotcalling görevini de üstlenen oyuncu, hem mekanik yeteneği hem de liderlik yeteneği göz önüne alındığında şu anda dünyadaki en iyi üst koridor oyuncusu olarak gösteriliyor.

Son transferlerden sonra LGD Gaming’in kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Marin
  • Üst koridor: Acorn
  • Ormancı: Eimy
  • Orta koridor: Pain Evil
  • Nişancı: Imp
  • Destek oyuncusu: Pyl


Zafer Zırhlı

Zafer Zırhlı

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.