League of Legends

Mevsim ödülleri sahiplerini buldu

Riot Games

2019 Kış Mevsimi’nde normal sezonun son bulmasının ardından mevsim ödülleri sahiplerini buldu.

Mevsimin Çaylağı

Kış Mevsimi’nin çaylağı Bolulu oldu. Orta koridorda takım kompozisyonları gereği hem tank hem de taşıyıcı karakterleri oynaması gerektiği gibi oynayıp takımına büyük katkı veren isim VFŞL’de ilk sezonunda göz doldurdu. Bolulu yapılan röportajda KMF’yi de kazanacaklarını söyledi.

En Çok Gelişen Oyuncu

Bu mevsimin en çok gelişme gösteren oyuncusu Ragner oldu. Özellikle geçtiğimiz seneye göre gerçekten gözle görülür bir şekilde gelişim gösteren Ragner’in bu ödülü alması zaten bekleniyordu. Bursaspor döneminden bu yana günde 20 oyun oynadığını belirten oyuncu hırsının altını çizdi. Bu çalışmasının karşılığını bu seneki performansıyla aldığını belirten Ragner, hedefinin de VFŞL’nin en iyi üst koridor oyuncusu olduğunu belirtti.

En İyi Koç Ekibi

Ödülün sahibi 1907 Fenerbahçe koç ekibi Turkinator ve Vannish oldu. Sezona Crowe’la başlayan 1907 Fenerbahçe takım menajeri Turkinator’un koç pozisyonuna geçmesiyle inanılmaz bir ivmeyle yükseldi. Analist Vannish’le birlikte harika seçim yasaklama ekranları geçiren ekip mevsimi lider bitirdi. Konuşmasında kadro kalitesine değinen Turkinator maçtan önce hazırlanan planı seçim yasaklama ekranında uygulamaya çalıştıklarını söyledi.

En İyi Üst Koridor

Herkesin beklediği üzere ödülün sahibi Ruin oldu. Bu mevsim gerçekten rakiplerine karşı inanılmaz bir üstünlük kuran Koreli oyuncu ödülün tartışmasız en güçlü adayıydı. Tekli derecelide de çalışma ciddiyetini bozmadan ilerleyen oyuncu Avrupa sunucusunda ilk sıraya yerleşmişti. LEC performansını VFŞL’de göstermeye devam eden oyuncu açıklamalarında Kirei’nin takıma nasıl liderlik ettiğinin altını çizdi.

En İyi Ormancı

Mevsimin en iyi ormancısı yine herkesin beklediği üzere Kirei oldu. Bu sene 1907 Fenerbahçe’yi oyun bilgisi ve tecrübesiyle ilk sıraya taşıyan isim ödülün en büyük adayıydı. Konuşmasında Ruin’le olan sinerjisinden bahseden isim kariyerinin en başarılı mevsimini oynadığını belirtti. Ormanda rakiplerinin çoğuna çok rahat bir üstünlük kurmayı başaran Kirei bu sezon takımını adeta sırtladı diyebiliriz.

En İyi Orta Koridor

Ligin en iyi orta koridoru herkesin yakından tanıdığı Frozen oldu. Lige geldiği günden bu yana performansında zaman zaman düşüklükler olsa da çoğu zaman yapması gerekenin fazlasını yapıp maçları taşımayı başaran oyuncu bu sene de buna devam ediyor. Geçtiğimiz seneye göre kendini geliştirdiğini söyleyen Frozen kendini artık bir Türk gibi hissettiğini de belirtti. KMF’de kendilerine FB ve Royal Youth’u rakip olarak gördüğünü belirten orta koridor kazanmak istediklerini belirtti.

En İyi Alt Koridor

Ligimizin uzun süredir en iyi nişancısı olarak gösterilen Zeitnot ödülün sahibi oldu. Ligdeki çoğu alt koridorun en iyi olarak belirttiği nişancı her geçen gün kendini geliştirdiğini belirtti. Özellikle Wolf ve Snowflower’dan birçok şey öğrenen oyuncu takım olarak her stili oynayabildiklerinin altını çizdi.

En İyi Destek

Dünya üzerinde kendini kanıtlamış sayılı desteklerden olan Wolf ödülün sahibi oldu. Zeitnot ile kısa sürede harika bir uyum yakalayan ikili neredeyse mevsim boyunca koridorlarını kazanmayı başardı. Takım içi kararları da verdiğini bildiğimiz Wolf tecrübesiyle bu mevsim takımına çok büyük katkı sağladı.

En Değerli Oyuncu

Mevsimin en iyi ormancısı da seçilen Kirei ödülü kazandı. Kış Mevsimi boyunca takımının oyun içi kararlarını veren Kirei makro oyunda takım arkadaşlarına çok şey kattı. Böylelikle ilk sıraya oturan ekip Kirei’nin büyük çabasıyla bunu başardı.

Taraftar Özel Ödülü

Ödüllere adeta damga vuran Kirei bu ödülü de kazanmayı başardı. Oyuncu geçtiğimiz seneki Dark Passage performansının üstüne koyarak geldiği Kış Mevsimi’nde taraftarların da beğenisini topladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir