League of Legends

Miami Heat, Misfits ile espor sahnesine adım atıyor

cbsnews.com

NBA’in başarılı takımlarından Miami Heat, Misfits’e yatırım yaparak espor sahnesine giriş yaptı. ESPN’in haberine göre The Heat, Misfits’te marka yönetimi, pazarlama ve sponsorluk anlaşmaları alanlarından sorumlu olacak.

2017 sezonunun başlamasına kısa bir süre kala espor sahnesi hareketli günler geçirmeye devam ediyor. Avrupa’daki futbol kulüplerinin sahneye ilgisi büyük yatırımlar ile sonuçlanırken, bu tür hamlelerle Amerika’da da karşılaşmıştık. Genellikle NBA takım sahipleri ve eski/güncel profesyonel oyuncuların yatırımları ile canlanan espor sektörü, NBA takımlarının doğrudan dahil olması ile çok daha hızlı bir şekilde büyüyor. Son olarak Philadelphia 76ers takımı Apex ve Dignitas’ı satın alarak Dignitas markası altında NA LCS’te mücadele etme fırsatı kazanmıştı. Birçok ciddi yatırımcının ilgisi ile NA LCS’e yapılan transferlerin büyüklüğü de artmıştı. Örneğin Philadelphia 76ers, LCK’den SSumday ve Chaser transferlerini gerçekleştirmiş, koç pozisyonuna ise daha önce Samsung Galaxy takımında çalışan  Jungsoo Kim getirilmişti.

Sektöre kayıtsız kalamayan son takım ise NBA devi Miami Heat oldu. Misfits takımına yatırım yaparak sahneye adım atan takım, Misfits’in pazarlama ve marka yönetimini gerçekleştirecek. Bu partnerlikle beraber Misfits ilk adım olarak Miami Heat ile renklerinin uyumlu olması açısından logosunu değiştirmişti. Miami Heat de 76ers’ın ardından espor sahnesine tam anlamıyla giren ikinci NBA takımı oldu.

Misfits organizasyonu 2016 yılında televizyon kanalı Syfy’ın kurucularından Mitchell Rubenstein ve Ben Spoont tarafından oluşturulmuştu. Organizasyon EU CS’de mücadele eden Renegades: Banditos takımını satın alarak League of Legends’a giriş yapmış, ardından da EU LCS’e yükselmişti. Organizasyon, kurulduğundan itibaren Overwatch, Heroes of the Storm, Hearthstone ve Super Smash Bros. gibi farklı alanlarda da takımlar kurdu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir