League of Legends

Misfits, G2’yu yenerek Yarı Final’e yükseldi

2018 Yaz Mevsimi’ne fırtına gibi başlayarak tüm dikkatleri üzerine çeken Misfits, lige yükseldiğinden bu yana her mevsim finalinde yer alan G2’yu eleyerek EU LCS playofflarında Yarı Final’e yükseldi ve Fnatic’in rakibi oldu. 

Geçtiğimiz yıl Worlds’te mücadele eden Misfits, bu sezon da gözünü Dünya Şampiyonası’na dikmiş durumda. Kadrosunu neredeyse tamamıyla değiştiren takım, Yaz Mevsimi’ne kusursuz bir başlangıç yapmıştı. Uzun bir süre yenilgi almayan ekip, değişen metaya çok iyi ayak uydurmuş ve rakiplerini birer birer geçmişti. Fakat meta standartlaşmaya başladığı an MSF’nin performansında düşüklük yaşadığını gördük. Bunun sebeplerinden birisinin takımın orta koridoruna vermesi gerektiğinden fazla sorumluluk yüklemesi olduğunu da belirtmek gerekiyor.

G2’nun da hedefi tıpkı MSF gibi Worlds’tü. EU’nun Fnatic ile birlikte en başarılı organizasyonu olan G2 da alt koridorunu sene başında TSM’e göndermesiyle birlikte Perkz’ün etrafında bir takım kurmuş ve zaman içerisinde oyuncuların sinerjisinin artmasını ummuştu. Takımın Yaz Mevsimi’ne kötü bir başlangıç yaptığını da belirtmek gerekiyor. Orta koridorundan sürekli olarak yıldız performansı bekleyen G2, bunu istikrarlı bir şekilde almasına rağmen çeşitli durumlarda bir takım olarak hareket etmekte zorlanıyordu. MSF serisi de bize G2’nun zayıflıklarını gösterdi.

Rakibini üç maçta da adeta Vadi’den silen MSF, G2’nin zayıf karnı olan yan koridorlara saldırmayı çok iyi başardı. İlk maçta Alphari’nin Cho’gath ile yıldızlaşmasının yanı sıra alt koridor ikilisi Hans Sama-Mikyx’in Kalista-Alistar ile harikalar yaratması takıma rahat bir galibiyet getirdi. İkinci maçta da Cho’dan vazgeçmeyen MSF, orta koridorda Sencux’ın imza şampiyonu Malzahar ve alt koridorda Ezreal ile güçlü bir takım savaşı kompozisyonu oluşturdu ve galibiyete de bu yolla ulaştı. Son maçta ise Hans Sama’nın şovu vardı. Draven ile ilk dakikalarda skorlar almayı başaran oyuncu, oyunun ilerleyen dakikalarında da çok iyi pozisyon aldı ve takım savaşlarında önemli işler çıkardı. G2’daki Nocturne tercihi takıma birden fazla takım savaşı galibiyeti getirmesine rağmen atılan tek bir yanlış adım MSF’nin maçı tamamlamasını ve Yarı Final’e yükselmesini sağladı.

1 Yorum

1 Yorum

  1. mehmet

    26 Ağustos 2018 at 18:56

    G2 nin alt koridoru çok kötüdü özellikle hjarnan.Wunder de bütün seride aşırı tilt oynayınca onun üzererinden Misfit seriyi kazandı.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir