League of Legends

EDG’de Mouse çeyrek finalde oynayamayacak

Edward Gaming takımının üst koridor oyuncusu Mouse, aile üyesinin vefat etmesinden dolayı Çin’e döndüğü için takımın 2016 Dünya Şampiyonası’ndaki çeyrek final mücadelesinde oynayamayacak. EDG Mouse yerine Koro1 ile mücadele edecek.

2016 Dünya Şampiyonası’nda beklenilenin çok altında bir performans sergileyen EDG, grup aşamasında ikinci olarak herkesi şaşırtmıştı. Bununla beraber 2016 Yaz Mevsimi’nde EDG ile üst koridorda oynamaya başlayan Mouse da takımın en zayıf halkası olarak grup aşamasında göze çarpmıştı. Oyuncunun önceden destek rolünde oynamış olması, performansının dünya yıldızı üst koridor oyuncular karşısında düşmesinin asıl nedeni olsa da, Mouse’un bu zayıflığı kapatmak için çok çalıştığını biliyorduk.

EDG ile toplam 7 maça çıkan Mouse grup aşamasında 2.7 KDA ortalaması ile üst koridor oyuncuları arasında son sırada bulunuyor. 10 dakikadaki minyon sayısı ve altın farkı ortalamalarında da turnuvada son sırada bulunan oyuncu EDG’nin zayıf halkası olsa da takım savaşlarındaki liderliği ve görevini iyi bir şekilde yerine getirmesinden dolayı bu durumu farklı artılarla kapatıyordu

Turnuvanın favorisi ROX ile çeyrek finalde eşleşen EDG’nin işi hali hazırda zorken daha da zorlaşmış gibi gözüküyor. 2016 Bahar Mevsimi’nden bu yana profesyonel olarak karşılaşmaya çıkmamış Koro1 ile oynayacak olan EDG’nin nasıl bir strateji izleyeceği merak konusu. Bilindiği üzere Koro1’in performansındaki düşüklükten dolayı takım üst koridorunda farklı oyuncular ile oynamış, son olarak Yaz Mevsimi başında Mouse’u getirmişti.

Orta koridorda Pawn ile başlayacak olan EDG bu oyuncuyu üst koridorda kullanma şansı bulunmuyor. Bir takımda aynı anda iki tane yabancı transfer oynatma kuralı Pawn-Scout-Deft üçlüsünün aynı anda Vadi’de olmasını engelliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir