League of Legends

MSI 2016 2. Gün

Dünyanın en iyi League of Legends takımlarına ev sahipliği yapan MSI 2016 Turnuvası’nda ikinci gün mücadeleleri başladı.  IWCI şampiyonu olarak Çin’de ülkemizi temsil etmeye hak kazanan Supermassive, ilk gün oynadığı maçlarda turnuvanın favorilerinden gösterilen Kore temsilcisi SK Telecom T1 ve Çin ekibi Royal Never Give Up’ın karşısına çıktı. İki maçtan da mağlubiyetle ayrılmasına rağmen, Supermassive’in özellikle RNG karşısında sergilediği mücadele birçok kesimden alkış aldı.

Birinci gün sonunda SKT ve RNG takımları namağlup bir şekilde liderliği paylaşırken, Flash Wolves ve GLG bir galibiyet ve bir de mağlubiyet aldı. Supermassive’in son sıradaki ortağı ise Avrupa LCS şampiyonu G2 Esports oldu.

MSI 2016’nın ikinci gününde temsilcimiz Supermassive, 10:30’da Tayvan temsilcisi Flash Wolves, 12:30’da da Amerika LCS şampiyonu Counter Logic Gaming ile karşılaşacak. Sürpriz yapmasını umduğumuz takımımıza başarıları diliyor ve ikinci gün mücadelelerine geçiyoruz:

Counter Logic Gaming 1-0 G2 Esports

Herkesin merakla beklediği Amerika vs Avrupa mücadelesinden galip ayrılan taraf rakibine oranla çok daha üstün bir performans ortaya koyan CLG oldu. Soraka’sı yasaklanmayan Aphromoo ile Azir almayı başaran Huhi ile seçim yasaklama ekranından üstün çıkan CLG henüz daha minyonlar koridora gelmeden ilk kanı almayı başardı ve Stixxay oyuna avantajlı başlamış oldu. Bundan iki dakika sonra Poppy oynayan Darshan da üçte üç almayı başardı ve oyuna bir türlü ortak olmayı başaramayan G2, çok kötü bir performans sergileyerek resmen CLG karşısında ezilerek mağlup oldu.


SK Telecom T1 0-1 Royal Never Give Up

Çin şampiyonu RNG ve Kore şampiyonu SKT’nin karşılaştığı ve tam 60 dakika süren günün ikinci maçından galibiyetle ayrılan taraf RNG oldu. Faker’a Azir almayı başaran SKT seçim yasaklama ekranından üstün çıkmış gibi gözüktü ancak oyunda tek bir skor dahi alamayan ve xiaohu’ya karşı koridoru kaybeden Faker, performansıyla hayal kırıklığı yarattı. Böylece kendi seyircisi önünde galip gelmeyi başaran RNG, ilk günü çok iyi geçiren ve yenilmez denilen SKT’yi etkileyici bir oyunun ardından mağlup etmeyi başardı ve turnuvadaki tek namağlup takım unvanını ele geçirdi.


Flash Wolves 1-0 SuperMassive

Oyuna iyi başlayan ve hiçbir koridorda geri düşmeyen Supermassive, 25. dakikada altında da öne geçmeyi başardı ancak alt koridorda çok kötü pozisyon aldığımız bir takım savaşında dört skor vererek bu avantajımızı rakibe hediye etmiş olduk. Dün verdiği röportajda Alistar ve Braum’u fazla tercih etmediğini söyleyen Dumbledoge Flash Wolves’a karşı Braum seçimi yaptı ve haritada gezmeyi çok seven Dumble bunu Braum ile pek etkili yapamadı ve maçta çok fazla tek başına yakalanıp öldü. Oynamayı çok sevdiği Ezreal tercihinde bulunan Achuu iyi bir koridor aşaması geçirdi ancak hem güç patlamasını oyunun ilerleyen aşamalarında yaşayan bir şampiyon seçimi olsun hem de takım savaşlarında iyi pozisyon alamaması olsun, etkisiz bir performans ortaya koydu.

Üst üste iki defa, LeBlanc oynayan Maple’ın üçte üç almasına engel olamayan temsilcimiz, başa baş giden ve 30 dakika süren mücadeleden, çok dağınık bir şekilde girdiği ve taşıyıcılarını korumayı başaramadığı iki takım savaşını kaybederek mağlup ayrılmış oldu.


Royal Never Give Up – G2 Esports

Maça başlarken ilk sırada yer alan RNG ile temsilcimizle son sırayı paylaşan G2’nun mücadelesinde seçim yasaklama ekranı bir sürpriz tercih ile geçildi ve RNG adına Wuxx nişancı olarak Twitch seçimi yaptı. Maçın ilk dakikasında sıçra-ölüm cezası yapan Mata, Ryze’ın sıçrasını aldı. Hemen sonra alt koridorda Kikis’i yakalayan başarılı oyunucu, ölüm cezasını rakibinin flash attığı yere attı ve ilk kanı Twitch’e bırakmayı başardı. Maçın başında yakaladığı üstünlüğü korumayı başaran ve farkı git gide açan RNG, 34. dakikada katliam yaparak mücadeleden galibiyetle ayrılan taraf oldu ve ilk sıradaki yerini korudu.


SuperMassive 1-0 Counter Logic Gaming

Yasaklama ekranını harika bir şekilde oynayan SuperMassive, Bard-Lucian-Lulu-Kindred gibi oyuncuların imza şampiyonlarla bir kompozisyon kurmayı başardı. Oyunun erken dakikalarında Stomaged’in harika oyunları ile skorda öne geçen SUP, sürekli olarak takım savaşı arayarak kompozisyonunun hakkını verdi. Orta koridor kulesini aldıktan sonra CLG’nin ormanına rahatlıkla ilerleyen temsilcimiz, maçı çok doğru bir şekilde kartopu yapmayı başardı. Önde olduğunun bilincinde takım savaşı yapan SUP, CLG’nin Işınlan büyüsü ile oyun yapmasını önlerken, ejderler kontrolünde de çok iyi bir iş çıkardı. Belirtmek gerekirse Dumbledoge Bard ile maçın yıldızıydı. Bununla beraber Stomaged ve Achuu da bireysel olarak görevlerini tamamıyla yaptı.

CLG ise SUP’un maçı kartopu yapmasına hiçbir cevap veremedi. Achuu birden fazla kez Stixxay’i bire birde öldürmeyi başarırken, Naru’nun baskınları takıma zaferi kazandırdı. Takımımız CLG’ye hiçbir avantaj vermeyerek, temiz ve baskılı bir oyun ile karşılaşmayı kazandı.


SK Telecom T1 – Flash Wolves

MSI 2016’da ikinci günün son karşılaşması olan SKT-FW maçının galibi, son Dünya Şampiyonu’nu sürpriz bir şekilde yenen FW oldu. Ryze ve Ekko ile iyi bir kompozisyon kuran FW’ye karşın SKT, Azir-Lucian ikilisi ile maça başladı. Nidalee ile oyunun ilk dakikalarında rakibine baskı kurmayı amaçlayan SKT, uygulamayı düşündüğü baskıyı FW’den gördü. Kindred ile özellikle ejder çevresini çok iyi kontrol eden Karsa, FW adına karşılaşmanın en iyi performanslarından birisini gösterirken, orta koridor oyuncusu Maple ise Faker’dan çok daha etkili ve aktif bir oyun oynadı. Takım savaşlarında Ekko-Ryze ikilisinin ışınlan oyunları FW’nin kartopu olmasına neden oldu. Bununla beraber takımın yıldız destek oyuncusu SwordArt, Alistar ile takımı sırtladı. İlk gün maçlarında sıklıkla eleştirilen NL ise Ezreal ile standart bir oyun ortaya koydu.

Turnuvanın ikinci gününde zafer alamayan SKT, FW karşısında bieçok zayıflığı olduğunu gösterdi. Oyunda geriye düştükten sonra rotasyonlarda büyük sıkıntı yaşayan SKT, maç boyunca Bang’i korumayı başaramadı.


İkinci günün ardından turnuvadaki puan durumu şu şekilde oldu:

msi 2. gün

Turnuvada 3. gün programı ise şu şekilde:

msi 3. gün takvim

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir