League of Legends

MSI 2016’nın izlenme rakamları açıklandı

Riot Games büyük bir heyecana sahne olan MSI 2016’nın izlenme rakamlarını açıkladı.

Profesyonel bölgelerde Yaz Mevsimi’nin başlamasıyla beraber takımlar yavaş yavaş Dünya Şampiyonası havasına girmeye başladı. Dünya Şampiyonası öncesi MSI gibi prestijli bir turnuva ile takımlara uluslararası arenada kendini gösterme şansı tanıyan Riot Games bu yıl da başarılı bir organizasyon gerçekleştirmişti. Geçtiğimiz yıla göre maç sayısının arttırıldığı MSI 2016’da rekabet düzeyi üst olurken birbirinden çekişmeli maçlara da tanıklık etmiştik.

Şampiyonanın Riot Games tarafından açıklanan izlenme rakamları ise bir hayli yüksek. 8 gün süren MSI 2016 toplamda 6 milyondan fazla izlenme rakamına ulaştı. Ayrıca şampiyona boyunca turnuvanın canlı izlenme süresi toplamının 119 milyon saat olduğu bilgisi paylaşıldı. Bu süreye yayın tekrarlarının dahil olmadığını da hatırlatalım. 2015 Dünya Şampiyonası’nda canlı izlenme sürelerinin toplamı ise 360 milyon saat olarak açıklanmıştı. Arada önemli bir fark olsa da MSI’ın bu yıl ile birlikte prestijini daha da arttırdığı yadsınamaz bir gerçek. Çin’in Şanghay kentinde düzenlenen Mid-Season Invitational 2016 bir hayli iyi atmosfere sahipti. Turnuvada mücadele eden takımın oyuncuları da verdikleri röportajlarda atmosferin çok iyi olduğunu birçok kez dile getirmişti.

Şampiyonanın izlenme rakamlarının bu seviyelere çıktığını görmek profesyonel sahnenin artık çok daha büyük bir kitle tarafından izlendiğinin en büyük kanıtlarından diyebiliriz. Bu durum şüphesiz hem LoL hem de e-Spor adına çok önemli bir gelişme.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir