League of Legends

MSI 2017’de ikinci finalist G2 Esports oldu

flickr.com/lolesports

Brezilya’da düzenlenen MSI 2017’de Yarı Final eşleşmesinde Team WE’yi geçen G2 Esports, turnuvanın finaline kalmayı başardı. EU LCS temsilcisi, finalde son şampiyon SK Telecom T1 ile karşılaşacak.

Sürprizlerle dolu bir MSI 2017 turnuvası izlemeye devam ediyoruz. Etkinliğin grup aşaması oldukça eğlenceli ve heyecan dolu maçlara sahne olurken Yarı Final maçları da aynı rekabetçi karşılaşmalarla geçti. Cuma günü oynanan SK Telecom T1-Flash Wolves serisi 3-0 SKT lehine sonuçlansa da takımı oynadığı oyun ve “kriptoniti” olarak göstserilen Flash Wolves’un hiç varlık gösterememesi, SKT’nin şampiyon olma ihtimalinin ne kadar yüksek olduğunu gösterdi.

Dün oynanan G2-WE serisi de aynı şekilde oldukça çekişmeli geçti. Avrupa temsilcisi, grup aşamasında oynadığı oyundan çok daha iyi bir performans sergileyerek Final biletini kaptı. Takım genel olarak çok daha koordineli ve bireysel olarak da daha iyi oynarken, serinin MVP’si Trick’ti. Oynadığı Olaf ve Kha’Zix maçlarıyla takımını taşıyan oyuncu, özellikle de ilk iki maç Olaf ile harikalar yarattı.

WE ise ilk iki maçta direnmesine rağmen iyi olmasıyla bilinen takım savaşlarını çok kötü oynadı. Serinin önemli seçimlerinden olan Galio G2’nin takım savaşlarını fazlasıyla rahatlatırken, ekibin orta koridor oyuncusu Perkz de LCS’teki gibi dominant bir şekilde performans sergiledi.

Turnuvanın finalinde ise böylelikle SKT-G2 eşleşmesini izleyeceğimiz belli oldu. Geçtiğimiz yıl MSI öncesi “tatil” yaparak finalere kalamayan G2, bu yıl kendisini kanıtladı ve Avrupa LCS’e Worlds’te 1. torbadan katılma hakkını kazandı. SKT ise geçtiğimiz yıldan daha iyi bir performans sergiliyor. Peanut ve Huni’nin katılımı ile daha da güçlü bir hale gelen takım elbette hata yapıyor, fakat G2’nin şampiyon olabilmesi için 5 maçlık seriyi kelimenin tam anlamıyla kusursuz oynaması gerekiyor. Final mücadelesi bugün 21:00’de başlayacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir