League of Legends

MSI 2017’de ikinci gün maçları tamamlandı

flickr.com/lolesports

Brezilya’da düzenlenen ve dünyanın en iyi takımlarının katıldığı MSI 2017 Grup Aşaması’nda ikinci gün maçları tamamlandı. Turnuvaya kötü başlayan Flash Wolves aldığı iki galibiyet ile moral toplarken, SK Telecom T1 ise yenilmezliğini sürdürdü.

Günün ilk maçında SKT ile TSM karşı karşıya geldi. NA LCS’in en iyi takımı olarak gösterilmesine rağmen uluslar arası turnuvalarda bir türlü isteneni veremeyen TSM, yine SKT karşısında kötü bir oyun sergiledi ve rakibine yenildi. SKT ise makro oyunda bir kez daha harikalar yaratarak üçüncü galibiyetine TSM karşısında ulaştı. Ardından oynanan GAM-FW mücadelesi ise büyük bir mücadeleye sahne oldu. Temsilcimiz SuperMassive’i eleyerek turnuvanın grup aşamasına kalan Marines, Flash Wolves karşısında da kendi oyununu oynadı ve oyunun büyük bölümünü kontrol altına aldı. Fakat FW, makro oyundaki tecrübesi ve temelde çok daha iyi bir takım olmanın getirilerinden ötürü geri dönüş gerçekleştirdi ve ilk galibiyetine ulaştı.

G2-WE maçı ise ilginç tercihlere sahne oldu. G2 ekibi Nunu-Kog’Maw ile eski bir Jugger’Maw kompozisyonunu Vadi’ye yansıttı. Fakat Team WE, G2’de LeBlanc’ın erken defansif eşya satın almasını cezasını çok iyi kesti ve zaferle ayrılan taraf oldu. TSM-FW maçı da uzun bir süre ortada gitmesine rağmen 30. ve 34. dakikadaki takım savaşları ardından FW galibiyeti ile sonuçlandı. TSM kötü oyununu devam ettirirken FW ise bu zafer ile morallerini topladı. Yine de FW’nin beklenenden çok daha kötü oynadığını belirtmek gerekiyor.

GAM-G2 maçında yine GAM’ın erken oyunu domine ettiğini fakat oyun ortası ve sonuna doğru ne yapacağını bilememesinden ötürü avantajını kaybetmesini izledik. G2 yine Kog’Maw seçiminde bulunurken GAM ise AD-Kennen ve ADC-Ziggs seçmesinden ötürü G2’nin taşıyıcılarına takım savaşlarında ulaşamadı ve mücadeleyi kaybetti. Günün son maçında ise SKT, WE karşısında galibiyete ulaştı. Peanut, LCK’de neredeyse hiç oynanmayan Ivern’ü tercih etti ve alışılmışın dışında bir erken oyun geçirdi. SKT bir ara geri düşmesine rağmen yine oyun ortasında mükemmel makro hakimiyeti ile galibiyete ulaştı.

İkinci gün sonunda turnuvanın puan durumu ise şöyle şekillendi:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir