League of Legends

MSI 2017’de ilk finalist SK Telecom T1 oldu

flickr.com/lolesports

MSI 2017 Yarı Final eşleşmesinde Flash Wolves ile karşı karşıya gelen SK Telecom T1, rakibini rahat bir 3-0 ile geçerek turnuvanın finaline adını yazdırdı. Takımın özellikle ikinci maçtaki dominant oyunu ve Faker’ın kusursuz Cassiopeia’sı görülmeye değerdi.

Kore takımlarının kriptoniti olarak gösterilen Flash Wolves, turnuvanın Yarı Final mücadelesinde SKT karşısında hiçbir varlık gösteremedi. Şu ana kadar Kore ekiplerine karşı 4W-2L gibi iyi bir skora sahip olan ekip, MSI 2017’de grup aşamasında da SKT karşısında galibiyet almayı başarmıştı. Eşleşmenin oldukçe heyecanlı bir şekilde başladığını belirtmek gerekiyor. Serinin ilk maçında istediği gibi bir kompozisyon kurmayı başaran FW, Graves ve LeBlanc ile avantaj yakalamayı başardı. Fakat SKT oyun disiplininden kopmayarak rakibi karşısında fazla geriye düşmedi. Tam 27 dakika maç Flash Wolves’un hakimiyeti ile geçti. Fakat SKT, tüm oyun boyunca geride olmasına rağmen bir takım savaşı kazanarak maçın hakimiyetini eline geçirdi. Orta koridorda iki skor aldıktan sonra Baron güçlendirmesini de elde eden ekip, 3 dakika sonra da oyunu bitirdi ve dengeli geçen karşılaşmayı kazandı.

Serinin ikinci maçında ise tamamen Faker’ın şovu vardı. LeBlanc’ın karşısında Cassiopeia alan Faker, 1. seviyeden itibaren Maple’a Vadi’yi dar etti. 10. dakikada rakibine 45 minyon fark atan Faker, MSI tarihinde de bu alanda rekor kırdı. Oyunun büyük bir bölümünü 0/0/0 geçirmesine rağmen haritaya baskısını fazlasıyla hissettiren Faker, maçın tartışmasız MVP’siydi. İkinci maç da SKT’nin Baron’u almasından 2 dakika sonra tamamlandı. Serinin son maçı ise çok daha dengeli geçti. Team WE’nin stratejisini uygulayıp orta koridora Lucian’ı alan FW, ilk kanı Maple’a kazandırmayı başardı. Fakat Karsa, profesyonel kariyeri boyunca ilk defa oynadığı Ivern’de özellikle oyunun erken dakikalarında etkisiz kaldı ve birçok hata yaparak SKT’ye skorlar bağışladı. SKT ise yine de kontrolü elinden hiç bırakmadı ve metodik bir şekilde maçı tamamlayarak seriyi 3-0 kazandı.

Kusursuza yakın bir performans sergileyen SK Telecom T1’ın MSI 2017 Finali’ndeki rakibi ise yarın oynanacak Team WE-G2 Esports serisinin kazananı olacak. Bu seri de tıpkı bugün gibi yarın 21:00’de başlayacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir