League of Legends

MSI 2017’nin kapanış seremonisinde Ronaldo da olacak

Dünyanın gelmiş geçmiş en başarılı ve yetenekli futbolcularından birisi olarak gösterilen Ronaldo Luís Nazário de Lima, MSI 2017’nin kapanış seremonisinde de yer alacak. Etkinlik bugün 21:00’de başlayacak.

Bildiğiniz üzere espora yapılan yatırımlar günden güne artıyor. Futbol takımlarının ilgisinin ardından Amerika kıtasında ise NBA ekiplerinin ve eski sporcuların ilgisinin espor üzerinde yoğunlaştığını görmüştük. ABD’de eski basketbol oyuncuları fazlasıyla ilgi gösterirken Brezilya’da da futbol kulüpleri espora olan yatırımları ile dikkat çekiyor. Brezilya futbolunun efsanelerinden olan ve ülkesi ile iki defa Dünya Şampiyonluğu yaşamış Ronaldo da espora yatırım yapmış ve ülkedeki League of Legends takımlarından CNB e-Sports’u stın almıştı.

Sahnenin bir parçası olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Ronaldo, MSI 2017 süresi zarfında takımları daha da yakından tanıdığını ifade etti. Efsane isim, ayrıca “Espor şu anda dünyanın gerçeklerinden birisi. Binlerce oyuncu ve taraftarı bir araya getiriyor. Brezilya da tıpkı futbol ve diğer spor dallarında olduğu gibi esporda da büyük bir güç olma yolunda ilerliyor.” sözleri ile heyecanını dile getirdi.

Futbol hayranlarının yakından tanıdığı Ronaldo’nun böyle bir etkinliğe resmi olarak Riot Games tarafından çağrılması ise League of Legends sahnesinin tanınırlığı açısından büyük bir avantaj. Halk tarafından sevilen figürleri düzenlediği turnuvalara dahil etme konusunda oldukça iyi bir iş çıkaran Riot, son olarak Worlds 2016’da ünlü elektronik müzik sanatçısı Zedd ile çalışmış, 2014 Worlds’te ise açılış seremonisi için Imagine Dragons ile anlaşmıştı.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir