League of Legends

MSI 2017’de ev sahibi Red Canids, üçüncü güne galibiyetle başladı

flickr.com/lolesports

Japon temsilcisi Rampage’i rahat bir şekilde mağlup eden ev sahibi Red Canids, A grubundaki üçüncü galibiyetini almayı başardı.

MSI 2017 Play-In aşamasında gruplarda oynanan ilk gün mücadelelerinin ardından SuperMassive ve Vietnam temsilcisi GIGABYTE Marines’in liderliklerine şahitlik etmiştik. İki ekip de çıktıkları üçer maçtan galibiyetle ayrılmış ve sıralamada zirveyi ele geçirmeyi başarmıştı. Aynı fikstürü tekrar oynayacak olan takımlar, MSI 2017’de mücadele edebilmek adına birbirleriyle çekişme içerisine girecekler. Bu anlamda A grubunda günün ilk karşılaşması ev sahibi Red Canids ile Japon temsilcisi Rampage arasında oynandı. Turnuvaya ikide iki ile iyi bir başlangıç yapan RED, ilk günün son mücadelesinde temsilcimiz SuperMassive’e yenilerek ikinci sıraya yerleşmişti. RPG ise grupta ilk gün galibiyet alamayan tek takım konumunda yer alıyordu.

Seçim yasaklama ekranında ilginç seçimlere imza atan Japon ekibi, aşağıda Kog’Maw-Lulu, yukarı koridorda ise Tahm Kench’e yer verdi. Maçın henüz ilk dakikalarında bire birde Fizz’i kesmeyi başaran Evi, Tahm Kench’in gücünü izleyenlere göstermiş oldu. Ancak takım olarak çok kötü rotasyonlara imza atan Rampage, rakibinin 10. dakikada inhibitör kulesine dayanmasına engel olamadı. Böyle olunca altın farkı kısa sürede iki binin üstüne çıktı ve RED öne geçmeyi başardı. Üstünlüğünü sürekli olarak sürdüren, aldığı Ejder ve Baron güçlendirmeleriyle oyunu domine eden ekip, rakibine adeta göz açtırmadı. Üç inhibitörü de düşüren Brezilya temsilcisi, 31 dakikada bitirdiği mücadelenin ardından gruptaki üçüncü galibiyetini almış oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir