League of Legends

MSI 2017’nin açılış maçında gülen taraf Red Canids oldu

Dire Wolves karşısında üstün bir performans gösteren Brezilya temsilcisi Red Canids, MSI 2017’nin ilk galibiyetini alan takım oldu.

Seçim yasaklama ekranında mavi tarafta yer alan ev sahibi Red Canids ilk tercihini Ivern alarak kullanmayı uygun gördü. Buna karşılık açıkta kalan Lulu’yu direkt olarak kilitleyen  Dire Wolves, yanına da Caitlyn aldı. Nişancısını ilk seçimden gösteren Wolves’a, son dönemde pek sık görmediğimiz Jinx ile karşılık veren Canids, destek pozisyonuna ise Thresh seçti. Seçim yasaklama ekranında göze çarpan bir başka şey de üst koridorda Olaf – Jarvan eşleşmesi görmemiz oldu. Mücadeleye favori olarak çıkan Red Canids, izleyenleri şaşırtmadı ve maç başında üstün bir oyun ortaya koydu. Üç koridorda da skorlar alan ekip, henüz 10. dakikada altın farkını üç binlere kadar çıkardı. Hızlı bir şekilde rotasyonlar yapan, skor aldıktan sonra avantajı çok iyi değerlendirip objektiflere yönelen Canids, bir anda çok öne geçti. Ortada BrTT skorunu aldıktan sonra bir de kule düşüren Dire Wolves, rakibine karşılık verdi ve altın farkını kapattı.

Ancak Baron etrafında çıkan savaşta çok iyi pozisyon alan Jinx’i durduramayan Dire Wolves, buradan çok geride çıktı ve bir daha rakibini durdurmayı başaramadı. Baron’u alan Canids, üç koridordan da baskı kurarak 35. dakikada Nexus’u düşürdü ve MSI 2017’nin ilk galibiyetini alan ekip oldu. Günün bir sonraki maçı temsilcimiz SuperMassive ile Japon ekibi Rampage arasında oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir