League of Legends

MSI 2017 Şampiyonu SK Telecom T1 oldu

flickr.com/lolesports

Brezilya’da düzenlenen final mücadelesinde EU LCS temsilcisi G2’yi 3-1 yenen SK Telecom T1, MSI 2017’de şampiyonluk kupasını kaldırdı. Takım, üst üste ikinci MSI galibiyetini alarak da tekrarlanması zor bir başarıya imza attı.

Turnuva öncesi yapılan tahminler yanılmadı ve LCK temsilcisi, son Dünya Şampiyonu SK Telecom T1 bir kez daha zafere ulaşan taraf oldu. Grup aşamasını lider olarak bitiren ekip, Yarı Final’de Flash Wolves ile karşılaşmış ve rahat bir 3-0 ile rakibini geçmişti. Final serisi olan G2 karşılaşması ise SKT’yi bir miktar daha zorladı. İlk maçta Faker’a odaklanan G2, oyuncunun erken oyununu adeta çöpe atmasına rağmen SKT takım olarak hareket edip bir takım savaşı kazandıktan sonra kontrolü eline geçirdi ve maçı kazandı.

Serinin ikinci maçında ise G2’nin şovu vardı. Bireysel olarak her koridorun kazandığı maçta takım, ilk maçtaki hatalarını tekrarlamadı ve SKT’den skor aldıktan sonra bunları harita objektifine dönüştürmeyi başardı. G2’de Expect ve Perkz’ün harika bir seri çıkardığını belirtmek gerekiyor. Serinin son iki maçı ise çok daha fazla tek taraflıydı. 3. maçta da her iki taraf birçok hata yaptı fakat SKT, kontrollü ve dengeli oynayarak galibiyete ulaştı.

Takım, böylelikle de turnuvanın büyük ödülünün sahibi oldu. 2013, 2015 ve 2016 yıllarında Dünya Şampiyonluğu yaşayan takım, geçtiğimiz yılki MSI galibiyetinin ardından MSI 2017’de de şampiyonluk yaşadı. SKT, katıldığı uluslararası turnuvaların hemen hemen hepsini kazandı ve bugün bir kez daha dünyanın en iyi takımı olduğunu kanıtladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir