League of Legends

MSI 2017’de SuperMassive’in rakipleri

MSI 2017’de yarın başlayacak olan play-in karşılaşmaları öncesi A grubunda yer alan üç rakibimizin durumunu sizler için mercek altına aldık.

Bu yıl Brezilya’da düzenlenecek olan ve ülkemizi son KMF şampiyonu SuperMassive’in temsil edeceği Sezon Ortası Turnuvası (MSI) yarın play-in maçlarıyla başlıyor. Temsilcimizin MSI’da gruplara kalabilmek adına mücadele edeceği bu zorlu süreçte, ilk olarak play-in aşamasında kozlarını paylaşacağı üç takımı sizler için inceleyeceğiz. Turnuvanın yeni formatını, mücadele edecek takımları ve maç günlerini ilgili yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde harika bir mevsim geçiren ve bunu şampiyonlukla da süslemeyi başaran SuperMassive, bu sonuçla ülkemizi MSI’da temsil etmeye hak kazandı. Takımın tamamen Türk ve tecrübeli oyunculardan oluşması ile yakalanan sinerji sayesinde sağlam bir görüntü çizen SUP’tan taraftarların beklentisi oldukça yüksek. Diğer bölgelerin resmi sitelerinden yaptıkları incelemelerde de temsilcimizin rakiplerin gözünü korkuttuğunu gözlemliyoruz. Örneğin Brezilya’nın lolesports sitesinde yaptığı takım analizinde, SuperMassive bölümünün başında bir cümle dikkatimizi çekiyor: “Türk temsilcileri şampiyonanın ilk aşaması için her zaman favori kabul edilir.” Bu açıklama SUP’un diğer bölgelerden gelen takımların kafasındaki en büyük tehdit olduğunun bir göstergesi durumunda. Sezon içerisinde SuperMassive’in incelemesini oldukça fazla defa yapmıştık, şimdi ise A grubunda karşılaşacağımız üç rakibin durumunu sırasıyla masaya yatıralım.

Red Canids

 • Üst Koridor: Leonardo “ROBO” Souza
 • Orman: Carlos “NAPPON” Henrique Rücker
 • Orta Koridor: Gabriel “TOCKERS” Claumann
 • Nişancı: Felipe “BRTT” Gonçalves
 • Destek: Hugo “DIOUD” Padioelau

Kendi evinde mücadele etmenin avantajına sahip Brezilya temsilcisi Red Canids, gurubun güçlü takımlarından biri olarak öne çıkıyor. INTZ Red takımı olarak kurulan ve 2015’ta CBLOL’de boy gösteren takım, yer aldığı iki mevsimde beşincilik ve yedincilik alarak pek parlak bir görüntü çizmemişti. Ardından 2016 sezonunun başında büyük bir değişime giderek önce adını değiştiren ekip, daha sonra nişancı pozisyonuna brTT, orta koridora da yakından tanıdığımız eski INTZ oyuncusu Tockers’ı transfer edip kadrosunu güçlendirdi. Bu yıl normal sezonunu ikinci sırada bitirdiği CBLOL’de, playoff’larda finale çıkan ve Keyd Stars’ı 3-0 ile geçerek şampiyon olan Red Canids, kendi evinde oynayacak olmanın da verdiği avantajla SuperMassive’i zorlama potansiyeline sahip bir takım olarak öne çıkıyor. Orta koridorda ligimizin en çok skor alan ismi Naru ve CBLOL’ün en skorer orta koridoru Tockers’ın karşılaşması mücadelenin en dikkat çekici noktalarından biri olacak.

Dikkat çeken oyuncu: DIOUD

Başarılı destek oyuncusu bu mevsim ligin en göze çarpan isimlerinden biriydi. Yaptığı oyunlar, skorlara olan katkısı ve koridordaki etkinliğiyle öne çıkan isim, artık tüm dünyada ismini lol severlere duyurmuş Dumbledoge ile başa çıkabilecek mi, hep birlikte göreceğiz.

Dire Wolves

 • Üst Koridor: Ryan “CHIPPYS” Short
 • Orman: Shern “SHERNFIRE” Tai
 • Orta Koridor: Richard “PHANTIKS” Su
 • Nişancı: Calvin “K1NG” Troung
 • Destek: Mitchell “DESTINY” Shaw

Okyanusya’nın temsilcisi Dire Wolves, tarihinde ilk kez MSI’a katılma başarısı gösteriyor. Normal sezonda ve final karşılaşmasında gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çeken ekipten beklenti oldukça büyük. Makro oyunu çok iyi oynayan ve geri düşse dahi mücadeleyi bırakmayan takım mental olarak da oldukça güçlü ve bu durum oyunlarına yansıyor. Ligin ikinci yarısında yenilgi almayan Dire Wolves, bu performansıyla zirvede yer alarak playoff’lara katıldı, ardından da rahat bir şekilde kupaya uzandı. Her ne kadar Okyanusya güçlü bir lige sahip olmasa da Dire Wolves’ın ligi kasıp kavuran bu performansı rakiplerin gözünü korkutmaya yetiyor.

Dikkat çeken oyuncu: SHERNFIRE

Takımın yıldızı konumundaki başarılı ormancı agresif oyun tarzıyla dikkat çekiyor. Skor katkısı ve yüksek KDA’sı ile ön plana çıkan oyuncu, yalnızca takımının değil, Okyanusya liginin de en iyi oyuncularından biri konumunda. SuperMassive’in takıma yöne veren Shernfire’a dikkat etmesi, galibiyet yolunda büyük önem taşıyor.

Rampage

 • Üst Koridor: Shunsuke “EVI” Murase
 • Orman: Moonyong “TUSSLE” Lee
 • Orta Koridor: Osamu “RAMUNE” Ozawa
 • Nişancı: Yuta “YUTORIMOYASHI” Noguchi
 • Destek: Jeon “DARA” Jeong-hoon

İsmini daha önce katıldığımız turnuvalardan da duyduğumuz Japon temsilcisi Rampage, MSI play-in aşamasında grubumuzda yer alan son takım. Sezon öncesi üç yeni oyuncuyu takımına katan Rampage’in performansının nasıl olacağı merak konusuydu. Normal sezon aşamasını ikinci sırada bitirmeyi başaran ekip finale yükseldi ve DetonatioN FocusMe’nin rakibi oldu. Rakibinin favori olduğu seriden 3-0 gibi temiz bir skor ile galip ayrılan ekip, Japon ligi LJL’i şampiyon olarak tamamladı ve MSI’a katılma başarısı gösterdi. Özellikle playoff aşamasındaki performansıyla dikkat çeken ekip, güçlü takımlardan oluşan A grubunda sürpriz yapabilecek bir konumda.

Dikkat çeken oyuncu: YUTORIMOYASHI

Ligin en fazla hasar çıkaran oyuncularından olan başarılı nişancı, koridor partneri Dara ile oldukça agresif bir oyun tarzını benimsemiş durumda. Yakalanan sinerji ile alt koridorda etkili olmaya çalışacak ikilinin, yine de SUP’un oldukça sağlam bir görüntü çizen alt koridoruna karşı üstünlük kurması oldukça zor.

Tahmin

Grubumuzda yer alan üç takım da liginde dominant performans göstermiş ve rahat bir şekilde şampiyonluğa ulaşmış ekipler olarak öne çıkıyor. Ancak buna rağmen SuperMassive’in grup liderliği yolunda favori olduğunu düşünüyorum. Şahsi kanaatim, bu yıl oldukça güçlü takımlardan oluşan ligimizde rahat bir şampiyonluk alan SUP’un mental anlamda sorun yaşamadıkça rahat bir şekilde gurubunu lider bitireceği yönünde. Bizi en fazla zorlama potansiyeline sahip takım da, seyirci desteğini arkasına alan ve sağlam bir görüntü çizen Brezilya temsilcisi Red Canids olacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir