League of Legends

MSI 2017’de üçüncü gün maçları tamamlandı

flickr.com/lolesports

Sürpriz sonuçlarla birlikte MSI 2017’de üçüncü gün mücadeleleri tamamlandı. LCK temsilcisi SK Telecom T1 yenilmezliğini sürdürürken, Marines takımı ikinci galibiyetini Team WE karşısında almayı başardı.

Günün ilk karşılaşmasında EU vs NA maçını izledik. Turnuva boyunca iki takım da oldukça kötü performans sergilerken zafere ulaşan taraf TSM oldu. Genel olarak maç boyunca daha iyi takım oyunu oynayan ve harita görevlerini kontrol eden TSM, baskıyı G2 üzerinde rahat bir şekilde kurmuştu. Karşılaşma uzadıkça aradaki altın farkının anlamı kalmazken, klasik bir EU-NA mücadelesi seyrettik. TSM, Kadim Ejder’i alırken G2 ekibi orta koridordan ilerleyerek maçı bitirmeye çalıştı. İki Nexus kulesini de yıkan takım, ne yazık ki Nexus’un canı bir otomatik saldırılık kalana kadar direndi ve malesef karşılaşmayı bitiremedi. TSM ise üssünü savunarak galibiyete ulaştı. SKT-FW maçı ise çok daha tek taraflı bir mücadeleydi. Sürpriz tercih olarak üst koridora Fiora alan SKT, FW karşısında iki skor aldıktan sonra makro oyun ile rakibine haritayı domine etti ve mücadele 35 dakika sürmesine rağmen sadece iki takım savaşı ile maçı kazanmayı bildi.

Günün sürprizini ise Marines ekibi yaptı. Orta koridor-Lulu ile takım savaşı odaklı bir kompozisyon kuran ekibe karşın Team WE alt koridora Twitch-Zyra ikilisini tercih etti. GAM ekibi yine agresif ve tempolu oyununu WE karşısında da Vadi’ye yansıttı ve Levi, Kha’Zix ile takımı taşıdı. 14 skor alan yıldız ormancı, WE’nin taşıyıcılarına çok iyi bir şekilde odaklandı ve takımına galibiyeti getirdi. İlk iki günde fazlasıyla eleştirilen G2 ise FW karşısında kusursuza yakın bir performans göstererek galibiyete ulaştı. Takım, Trick’e Graves alarak oyunun erken dakikalarını bir nevi garanti altına alırken, Expect ve Perkz’ün yan koridorlara baskınları takıma avantajı getirdi. G2 da bu avantajı makro anlamda doğru bir şekilde kullandı ve FW’ye sadece 1 skor vererek mücadeleyi tamamladı.

WE karşısında güzel bir oyunla galibiyet alan GAM, aynı performansı SKT karşısında da sergileyemedi. Maçta 27 dakikada 46 skor çıkarken, Peanut daha 12. dakikada 14 skor almayı başardı. Peanut’ın kalan tüm skorları toplaması SKT’ye büyük bir avantaj sağlarken takım, makro oyunda rakibine hiç şans tanımadı ve maçı 26. dakikada bitirdi. GAM’a yenilen WE ise TSM karşısında galibiyet alarak günü kapattı. Takım savaşları üzerinden ilerleyen maçta WildTurtle birçok kez önde yakalanarak TSM’e dezavantaj oluşturdu. Team WE ise çok daha derli ve planlı bir şekilde karşılaşmayı oynayarak maçı kazandı.

Üçüncü gün sonunda oluşan puan durumu ise şu şekilde:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir