League of Legends

MSI 2017’de Yarı Final eşleşmeleri belli oldu

flickr.com/lolesports

Brezilya’da düzenlenen ve dünyanın en iyi League of Legends takımlarının mücadele ettiği MSI 2017’de Yarı Final eşleşmeleri belirlendi. Buna göre SK Telecom T1 ve Flash Wolves eşleşirken, G2 Esports ve Team WE finale çıkmak için karşılaşacak.

MSI 2017’de heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Dün oynanan mücadelelerin ardından grup aşamasındaki maçlar tamamlandı. Karşılaşmalar ve güç dengeleri beklenildiği gibi çıksa da birçok eğlenceli ve nefes kesen maç izleme fırsatı bulduk. Takımlar turnuva için hazırladıkları strartejileri yavaş yavaş açsa da turnuvanın kendine has bir metasının olduğunu da eklemek gerekiyor. MSI 2017 öncesi favori olarak gösterilen son Dünya Şampiyonu SK Telecom T1 grup aşamasını zirvede kapatmayı başardı. Sadece iki defa yenilen ekip, oynadığı oyun ile de turnuvanın en iyi takımı olduğunu gösterdi. SKT, Final’e yükselmek için Flash Wolves ile karşılaşacak. Grup aşamasındaki iki mağlubiyetinden birini FW’den alan ekibin LMS temsilcisine karşı şansı yaver gitmiyor. SKT ilk maçı kazansa da FW’nin oyun tarzı takıma ters geliyor. SKT-FW eşleşmesinin beş maçlık seri olduğunu düşünürsek SKT’nin hala bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz.

Grup aşamasını ikinci olarak kapatan WE ise EU LCS temsilcisi G2 ile eşleşecek. WE’nin iyi oynadığını ve grubu ikinci olarak bitirmelerinin beklendiğini belirtelim. Öte yandan G2 ise LCS’teki performansından uzak oyunlar sergilemesine rağmen grubunu üçüncü bitirmeyi başardı. Son gün oynanan TSM maçını kazanan G2’nin WE karşısında işi zor. Grup aşamasında rakibi ile oynadığı iki maçı da kaybeden G2’nin beş maçlık serilerde daha konsantre oynadığı biliniyor. İki maçı da kaybetmesine rağmen G2, WE karşısında ufak hatalar sonucu maçları kaybetmişti.

Yarı Final eşleşmelerinin ilki olan SKT-FW serisi 19 Mayıs günü saat 21:00’de, WE-G2 serisi ise 20 Mayıs günü yine aynı saatte oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir