League of Legends

MSI 2017’de yarı final karşılaşmaları bugün başlıyor

Oldukça çekişmeli geçen grup aşamasının ardından, MSI 2017’nin yarı final mücadeleleri bu akşam oynanacak SK Telecom T1 – Flash Wolves serisi ile başlıyor. 

Farklı bölgelerden altı takımın yer aldığı Sezon Ortası Turnuvası’nda grup aşamasını ilk dörtte bitiren takımlar yarı finallerde yer alma hakkı elde etmişti. Alınan sonuçlara göre SKT, Flash Wolves ile eşleşirken, G2, Team WE’nin rakibi olmuştu. İlk olarak bugün oynanacak SKT-FW mücadelesini inceleyelim. Bilindiği üzere SKT T1, turnuvaya fırtına gibi bir başlangıç yapmış ve rakiplerine adeta göz dağı vermişti. Ardından turnuvalarda kendisini en çok zorlayan rakibi Flash Wolves’a yenilen ekibin namağlup unvanı elinden alınmıştı. Son gün Çin temsilcisine de kaybeden SKT, böylece grubu sekiz galibiyet ve iki yenilgi ile ilk sırada tamamlayarak yarı finallerde yer alma hakkı elde etti. Flash Wolves ise play-in aşamasında temsilcimiz SuperMassive’i eleyip grup aşamasına katılma başarısı göstermişti. Turnuvayı domine eden takımlardan biri olması beklenen ekip, buna rağmen ancak TSM ile oynadığı tie-break maçını kazanmasıyla dördüncü sırada yer alabildi ve zor da olsa yarı finallere katılma başarısı göstermiş oldu. Her ne kadar SKT eşleşmenin favorisi olarak gözükse de, beş maçlık uzun serileri daha iyi oynayan ve SKT’nin sürekli şekilde kabusu olmayı başarabilen Flash Wolves’un galibiyeti de bu anlamda sürpriz olmaz.

Yarı finallerin diğer serisi yarın akşam Çin temsilcisi Team WE ile EU LCS ekibi G2 Esports arasında oynanacak. Oldukça iyi bir grup aşaması geçiren World Elite, gösterdiği performans, aldığı galibiyet sayısı ve SKT’yi devirmesiyle turnuvanın en büyük şampiyonluk adaylarından biri haline gelmeyi başardı. Öte yandan turnuvaya kötü bir başlangıç yapan ve son haftaya diğer üç takımla birlikte 3G-5M ile giren G2 Esports, TSM’i harika bir geri dönüşle yenmesi ve Flash Wolves’un da GAM’ı mağlup etmesi sonucu bir anda üçüncü sırada kendine yer buldu. Böylece yarı finallere çıkma hakkı elde eden G2, grup aşamasının ikincisi Team WE’nin rakibi oldu. Eşleşmeye baktığımızda Çin temsilcisinin mutlak favori olduğunu gözlemliyoruz. Grupta iki kez karşılaştığı G2’ya galibiyet şansı tanımayan ekip, gösterdiği performans ile finalin en büyük adayı konumunda. EU LCS temsilcisi G2’nun sürpriz bir şekilde buradan galip ayrılarak finale çıkması oldukça büyük bir başarı olur ancak bu durum şu an için çok zor gözüküyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir