League of Legends

MSI 2016 ve WildCard’ın yeri duyuruldu

Geçtiğimiz yıl büyük heyecana sahne olan IWCI ve MSI turnuvalarının bu yıl oynanacağı yerler belli oldu.

2015 yılında profesyonel sahnedeki rekabeti bir üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan Riot Games, ilk MSI turnuvasını organize etmişti. Geçtiğimiz yıl Amerika’da gerçekleştirilen turnuvada dünyanın altı farklı bölgesinden dev takımlar bir araya gelmişti. Ülkemizden de Beşiktaş, IWCI turnuvasında yılın en heyecanlı serisine sahne olan mücadelede Brezilya temsilcisi INTZ’i eleyerek turnuvaya katılma hakkı kazanmıştı. Ayrıca SK Telecom T1, Edward Gaming, Team SoloMid, Fnatic ve AHQ gibi kendi bölgesinin en iyileri de turnuvada yer almıştı. İnanılmaz maçlara sahne olan turnuvayı Çin temsilcisi Edward Gaming kazanmıştı.

Turnuvanın yaratmış olduğu havadan ve ortaya çıkan rekabet ortamından çok memnun kalan Riot Games, bu yıl da MSI’ı düzenlemeye karar verdi. Etkinliğin gerçekleştirileceği yer ise 8-15 Mayıs tarihleri arasında Çin’in Şangay şehri olarak açıklandı. Geçen sene olduğu gibi turnuvaya yine altı takım katılacak. Bu takımlar Kuzey Amerika, Avrupa, Çin, Kore, Tayvan ve IWCI temsilcileri olacak. Kendi bölgelerinde Bahar Mevsimi şampiyonu olan takımlar bölgesini temsil etme hakkı kazanacak.

IWCI temsilcisi ise 16-23 Nisan tarihleri arasında Meksika’da gerçekleştirilecek olan turnuva sonucu belli olacak. Türkiye, Brezilya, Bağımsız Devletler Topluluğu, Japonya, Kuzey Latin Amerika, Güney Latin Amerika ve Kuzey Doğu Asya temsilcileri turnuvada mücadele edecek olan takımlar olacak. Aynı şekilde yine kendi bölgesinde Bahar Mevsimi Şampiyonu olan takımlar IWCI turnuvasına katılma hakkı elde edecek. IWCI şampiyonu olan takım da doğrudan MSI’da mücadele etme hakkı kazanmış olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir