League of Legends

Mysterious Monkeys, Misfits Academy’nin LCS’teki yerini satın aldı

flickr.com/lolesports

2017 Yaz Mevsimi’nde EU LCS’te mücadele edecek yeni ekiplerinden birisi belli oldu. Uzun bir süredir League of Legends sahnesinde bulunan Almanya merkezli Mysterious Monkeys, Misfits Academy’nin ligdeki yerini satın aldı. Takımın menajer görevinde ise tanıdık bir isim bulunuyor.

Bildiğiniz üzere bir organizasyonun aynı ligde iki takıma sahip olması Riot Games tarafından engellenmişti. 2017 Bahar Mevsimi EU CS’de normal sezonda bekleneni veremeyen Misfits Academy, finaller başladığında ise harika bir oyun ortaya koymuş ve önce Schalke 04, ardından ise Origen’i mağlup etmişti. Takım, LCS’e yükselme mücadelesinde de sürpriz bir şekilde Fnatic Academy’yi yenerek büyük bir başarı elde etti. Herkes yeni mevsimde MSFA’nın yerini kimin satın alacağını merak ederken beklenen haber bugün geldi. 2015 yılından bu yana League of Legends sahnesinde yer alan ve birçok turnuvada mücadele eden Mysterious Monkeys, ekibin LCS’teki haklarını satın aldı. Spotun ne kadara satıldığı hakkında bir bilgi bulunmazken, ESPN’in haberine Fnatic Academy’nin slotu Ninjas in Pyjamas’a 500 bin dolar’a satıldı.

Kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre ise takımın kadrosu bozulmayacak. Mysterious Monkeys, 2017 Yaz Mevsimi’nde şu oyuncular ile mücadele edecek:

  • Üst koridor: Jisu
  • Orman: Lamabear
  • Orta koridor: CozQ
  • Nişancı: Yuuki60
  • Destek: Dreams
  • Koç: Unlimited

Takımın menajer rolünde ise Şampiyonluk Ligi’nden de tanıdığımız Yakup Özipek bulunuyor. LCS’teki ilk Türk menajer olma ünvanını elde eden Özipek, Mysterious Monkeys’e 2015 yılında katılmış, şu anda ligimizde Dark Passage’da oynayan Broken Blade ve Galatasaray Esports’un eski orta koridoru Abbedage gibi genç oyuncuların yetişmesinde önemli bir rol oynamıştı. Özipek, Victorious Ace’i TŞL’ye yükselten yönetim kadrosunun da içinde bulunuyordu. Menajer son olarak Galakticos’ta görev aldı.

MSFA kadrosunun korunması ise birçok League of Legends hayranını sevindirici nitelikte. Uzun bir süredir LCS şansı bekleyen Yuuki60 ile kendisini kanıtlamak isteyen CozQ, LCS’in yeni yıldızlarından olacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir