League of Legends

NA LCS 2016 Yaz Mevsimi Şampiyonu Team SoloMid oldu

Mevsim finalinde ezeli rakibi Cloud9 ile karşılaşan Team SoloMid, seriyi 3-1 kazanarak 2016 Yaz Mevsimi şampiyonu oldu. Takım NA LCS’in en dominant takımı ünvanını bir kez daha hak ettiğini kanıtladı. Bu sonuçla şampiyonluk puanı ile Dünya Şampiyonası’na doğrudan katılan ikinci takım ise Counter Logic Gaming oldu.

NA LCS dün gece bir kez daha tarihe tanıklık etti. Rüya gibi bir mevsim geçiren Team SoloMid ile ezeli rakibi Cloud9 finalde karşı karşıya geldi. Serinin ilk maçında beklenmedik bir performans gösteren ve bireysel olarak kötü oynayan TSM, karşılaşmayı kaybetti. C9 ise ilk maçta mevsim boyunca oynadığı en etkili performansı ortaya koydu. 4. maç dışındaki karşılaşmalarda TSM’in mutlak hakimiyeti bulunuyordu. Mevsim boyunca gösterdiği performansı C9 karşısında da tekrarlayan ve rakibinin en ufak hatasını dahi acımasızca cezalandıran TSM, 4. maçta oldukça zorlandı. Üst koridordaki takım savaşını kaybettikten sonra Baron’u da C9’a kaptıran takım, orta koridorda Doublelift’in yıldızlaştığı takım savaşını kazanarak seriyi 3-1’e getirdi ve şampiyonluğunu ilan etti.

Team SoloMid’in NA LCS’in gördüğü en iyi takım olduğunu belirtmek gerekiyor. Sistematik oyunu ve üstün bireysel performansı ile ligi domine eden takımdan herkes Worlds için fazlasıyla umutlu.  Öte yandan Yaz Mevsimi’ne çalkantılı bir başlangıç yapan ve Impact’i transfer ettikten sonra Meteos’u takıma geri getiren C9 ise finalde daha çok hata yaparak kaybeden takım oldu. C9’da Impact takımını seri boyunca adeta tek başına taşırken, TSM’de Svenskeren ise serinin yıldızıydı.

2016 Yaz Mevsimi üçüncülük maçında karşı karşıya gelen Immortals ve Counter Logic Gaming takımları arasında da müthiş bir mücadele vardı. Seri 5. maça uzarken gülen taraf IMT oldu. CLG ise mevsimi dördüncü bitirmesine rağmen TSM’in şampiyon olmasından dolayı şampiyonluk puanı ile Worlds’e gidecek ikinci takım oldu. Cloud9 ve Immortals ise Worlds bileti almak için Bölgesel Eleme Turnuvası oynayacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir