League of Legends

NA LCS’te 2017 Bahar Mevsimi Şampiyonu Team SoloMid oldu

flickr.com/lolesports

Cloud9 ile Team SoloMid’in karşı karşıya geldiği finalde beşinci maça taşınan seri sonrasında rakibini 3-2 ile geçen Team SoloMid, 2017 Bahar Mevsimi’nin Şampiyonlu oldu.

Kore, Avrupa, Taiwan ve Türkiye gibi büyük liglerdeki finallerin son bulmasının ardından, gözlerin çevrildiği Kuzey Amerika LCS’te de 2017 Bahar Mevsimi Finalleri sonuçlandı. Sezon başında birçok otorite tarafından finale aday gösterilen C9 ve TSM, tahminleri yanlış çıkartmayarak finalde karşı karşıya geldi. Normal sezona harika bir giriş yaptıktan sonra uzun süre namağlup ilerleyen C9, aldığı 14W-4L ile ligi 2. sırada bitirdi. Yarı Final’de Phoenix1’ı 3-0’lık skorla süpüren C9, finalde TSM’in rakibi olmuştu. TSM ise nispeten kötü başladığı normal sezonu iyi bitirerek 15W-3L performansıyla normal sezon 1.si oldu. Yarı Final’de FlyQuest’i 3-0 ile geçen TSM, finale adını yazdırmıştı.

Dün gece oynanan Phoenix1-FlyQuest üçüncülük müsabakasının ardından başlayan C9-TSM finali, Twitch üzerinden 400 bini aşkın kişi tarafından takip edildi. Her sene olduğu gibi harika maç önü gösterilerine sahne olan final, bu sene Kanada’da bulunan  17 bin kişilik The Pacific Coliseum’da düzenlendi.  İki takım adına da yakışır kalitede maçlara sahne olan finalde, TSM, ilk iki maçı kazandıktan sonra C9’un geri dönüşüne engel olamadı ve seri beşinci maça uzadı. Kıran kırana geçen beşinci maçı kazanmayı bilen TSM, 2017 Bahar Mevsimi Şampiyonu oldu. Hauntzer’in Camillie ile yıldızlaştığı ilk maçta, açıkta kalan Ivern’ü alan TSM, bütün koridorlarda C9 oyuncularına üstünlük kurdu ve mikro/makro oyunda kusursuza yakın bir performans ortaya koyarak ilk oyunu almayı bildi. Serinin ikinci oyunu, ilk oyuna oranla TSM adına daha da kolay geçti. Koridorlar üzerinde avantajı ilk dakikalardan itibaren eline geçiren TSM, C9’ın haritada varlık dahi göstermesine izin vermedi. Öyle ki, serinin ikinci oyunu henüz 22. dakikada son buldu.

Üçüncü oyunda Fizz ve Lulu seçimleriyle fark yaratan C9, erken ve orta oyunu rakibine oranla üstün geçirmesine rağmen geç aşamada kontrolü TSM’e kaptırdı. Oyunu bitirmeye yakın olan TSM’in Baron bölgesindeki dağınık görüntüsünü iyi değerlendiren C9, burada yaptığı takım savaşıyla seriye yeniden tutunarak durumu 2-1’e getirdi. Dördüncü karşılaşmada C9’ın ilk üç oyunda gösteremediği koordinasyonu Vadi’ye yansıtması ve Jensen’in Syndra ile kusursuza yakın ortaya koyması C9’ın seriyi 2-2’ye getirmesini sağladı. Kazananın Bahar Mevsimi Şampiyonu olacağı beşinci ve son oyun, kelimenin tam anlamıyla iki takım arasında düelloya sahne oldu. Her iki ekip de makro oyun stratejisinden ziyade skor almaya dönelik hamleler yaparken oyunun büyük bölümünde kontrolü elinde tutan taraf C9 cephesiydi. 41. dakikada Kadim Ejder bölgesinde yaşanan takım savaşı oyunun kaderini belirledi. Rakibinin iki üyesini katleden TSM, beş kişiyle hem Kadim Ejder’i aldı hem de alt koridordan kuşatmaya girişti. Bu sırada kalan üç kişiyle orta koridor inhibitörüne yönelen C9 oyuncularını durdurmak için giden Lee Sin & Camillie ikilisi bunda başarılı oldu ve bu üç kişinin geri dönmesine de fırsat vermedi. Nişancı, orta koridor ve destekle alt koridor inhibitörünü aldıktan sonra rakip Nexus’u da düşüren TSM, seriyi 3-2 kazanarak Bahar Mevsimi Şampiyonlu oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir