League of Legends

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

flickr.com/lolesports

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nin 2. haftası, ilk gün oynanan Phoenix1 – Cloud9 ve Immortals – Team Envy serileriyle başladı.

2. hafta ilk gün serilerinde Cloud9, ilk oyunu çok rahat kazanmasına karşın ikinci oyunda zorlanarak seriyi 2-0 ile geçerken NV ise iki oyunu da nispeten çok rahat kapatmasını bildi. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Phoenix1 0-2 Cloud9

İlk oyunda hasarın ve kitle kontrolün bolca olduğu bir kompozisyona giden C9, alt koridora aldığı nişancı Kennen tercihini Vadi’ye yansıtmada başarılı oldu. Karşılaşma boyunca ilk dakikadan itibaren kontrolü elinde tutan ve yaptığı hamlelerle oyuna yön veren taraf C9 idi. Gerek makro gerekse mikro oyunda kelimenin tam anlamıyla kusursuz oynayan C9, rakibine ne kule ne de skor vererek ilk oyunu rahat kazandı. Serinin ikinci oyunu iki takım adına da dengeli ilerledi. Karşılaşmanın sonucunu ise ufak dengeler belirledi. P1’ın alt koridora aldığı Kalista & Thresh ikilisini orta koridorda Talliyah seçimiyle güçlendirmesi, erken oyunda P1’ın elini güçlendirdi. Özellikle Ryu’nun Talliyah ile kullandığı ultiler kule rotasyonunda başarılı sonuçlar alınmasını sağladı. C9’da ise fark yaratan koridor alt koridor oldu. Xayah & Rakan uyumunu takım savaşlarında haritaya muazzam şekilde yansıtan C9, serinin ikinci oyununu da zorlanmasına karşın kazanarak seriyi 2-0 ile kapattı.

Immortals 0-2 Team Envy

Her iki takımın da makro oyundan ziyade mikro oyunda varlık göstermeye çalıştığı serinin ilk oyunu, irili ufaklı çatışmanın bolca yaşandığı bir karşılaşma oldu. IMT’nin alt koridora destek olarak Blitzcrank seçimi hiçbir varlık gösteremezken alt koridorun da kaybedilmesine sebep oldu. Hali hazırda alt koridoru kazanan NV, ormancısı LirA’nın da Nidalee ile yaptığı başarılı baskınlar sonucu haritanın her yerinde kontrolü ele geçirdi ve rakibine büyük üstünlük kurarak ilk oyunu kazanmasını bildi. İkinci oyunda yaşananlar ilk oyundakine benzer nitelikte gelişti. Her iki ekip de kule, objektif oyunundan uzak bir şekilde çatışmalar üzerinden elde ettiği avantajlarla fark yaratmaya çalıştı. IMT’nin takım savaşlarında uyumsuz ve dağınık bir görüntü çizmesi, NV’nin savaşlardan üstün çıkmasını sağladı. Ayrıca IMT oyuncularının ikinci oyunda gösterdiği mental düşüş de NV’in işini kolaylaştıran başka bir unsur oldu. Orta oyunda kontrolü eline almayı başaran NV, ikinci oyunu da alarak seriyi 2-0 ile geçti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir