League of Legends

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

flickr.com/lolesports

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nin üçüncü haftası, ilk gün oynanan Immortals – Team Liquid ve Team Envy – Echo Fox serileriyle başladı.

İlk gün serilerinde Immortals rakibi Team Liquid karşısında nispeten zorlanmasına karşın seriyi kazanan taraf olurken çekişmeli geçen TeamEnvy-Echo Fox serisinin galibi ise Echo Fox oldu. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Immortals 2-0 Team Liquid

Serinin ilk oyununda Immortals, Orianna ve Caitlyn’in hasarına güvenip geç aşamaya yönelik bir kompozisyon kurmayı tercih ederken Team Liquid ise kitle kontrol, erken ve geç aşamaya yönelik hasarın dengeli dağıtıldığı seçimler gerçekleştirdi. İlk dakikalarda alt koridora yapılan koordinesiz TL baskını sonrası Caitlyn’in aldığı iki skor oyunun kaderini belirledi. Bu dakikadan sonra alt koridordaki üstünlüğü haritanın diğer bölgelerinde de pekiştirmeye çalışan IMT bundan mutlak başarı elde etti. Morgana ile haritanın birçok kritik Karanlık Esaret’ler tutturan Olleh, ilk oyunun gizli kahramanlarındandı. İkinci oyuna Fiora üzerinden ayrık ittirmeye dayalı planla başlayan TL, alt koridordan Nexus kulelerine dayanmasına rağmen IMT’nin Baron bölgesinde kararlı tutumu sonrası Baron’u rakibine kaptırması oyunun da dengelerinin değişmesiyle sonuçlandı. Aldığı Nashor’la rüzgarı da arkasına almayı bilen IMT, büyük bölümünü geride oynadığı maçı alarak 2-0 ile seriyi kazandı.

Team Envy 0-2 Echo Fox

İlk oyunun yasaklama seçim ekranı çok ilginç bir seçime sahne oldu. Echo Fox, en son geçen sezonun başında Vadi’de gördüğümüz Pantheon’u üst koridorda Looper’a teslim ederken ortaya ise Kassadin’i seçmeyi tercih etti. NV ise bu seçimlere Kennen ve Talliyah ile karşılık vermeye çalıştı. 45 dakika süren oyunun büyük bölümü iki takım adına da dengeli ilerlemesine toplamda üç Baron alınmasına karşın karşılaşmanın sonucunu ufak nüanslar tayin etti. Geç aşamada Pantheon’un düşüşüne rağmen sadece kitle kontrol uygulaması ve Kassadin ile Caitlyn’in hasar potansiyelinin en üst düzeye çıkması ilk oyunun EF’ye gelmesini sağladı. İkinci oyuna fiziksel hasar ağırlıklı kompozisyonla başlayan EF, karşılaşma boyunca büyü hasarının yokluğunu pek de hissetmedi. Orta oyuna kadar dengeli ilerleyen karşılaşmada, EF oyun boyunca kontrolü elinde tutmasına rağmen bitirici hamleleri gerçekleştirmede biraz zorluk çekti. Geç aşamada Nashor’u almasıyla kontrolü bütünüyle eline geçiren ekip seriyi 2-0 ile kapattı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir