League of Legends

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

flickr.com/lolesports

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nin dördüncü hafta ikinci gün serilerinde Team SoloMid-FlyQuest, Counter Logic Gaming-Team Envy, Cloud9-Team Liquid ve Immortals-Team Dignitas karşı karşıya geldi.

İlk gün mücadelelerinde Counter Logic Gaming’i 2-0 ile geçen Immortals, ikinci günde de zirve adaylarından olan Team Dignitas ile karşılaştı. Rakibini 2-1 ile geçen Immortals, toplamda yedi galibiyet/bir mağlubiyetlik performansıyla ligin zirvesine oturmuş oldu.

İkinci günün özeti şu şekilde:

Team SoloMid 2-0 FlyQuest

Serinin ilk oyununda uzun zamandır Vadi’den uzak olan Corki’yi orta koridora alan FLY, takım savaşına yönelik kompozisyon oluşturmayı tercih etti. TSM ise erken ve orta oyunu kontrol altında tutabileceği tercihlere yöneldi. FLY, teoride oluşturduğu takım savaşı kompozisyonunu Vadi’de uygulamada büyük sıkıntılar çekti ve sezon başından beri süregelen uyumsuz görüntüsünü bir kez daha gözler önüne serdi. İlk oyunu rahat kazanan taraf TSM oldu. İkinci oyunda yaşanan senaryo da ilk oyuna paralel şekilde gelişti. Erken oyunu Hauntzer’in Kled ve Svenskren’in Lee Sin proaktif performansı sayesinde sürklase eden TSM, ikinci oyunu da nispeten rahat kapatarak seriden 2-0 galibiyetle ayrıldı.

Counter Logic Gaming 2-1 Team Envy

Toplam 33 dakika süren serinin ilk karşılaşmasında Darshan’a J4, Huhi’ye ise imza şampiyonu alan CLG, erken oyunda yarattığı fark sayesinde galibiyete kolay uzandı. NV’nin erken oyuna yönelik Nidalee seçimini çok iyi analiz eden CLG, Nidalee’nin orman rotasyonunu daralttı ve şampiyonun koridorlara baskın yapma olanağını adeta ortadan kaldırdı. Bu da ilk oyunda galibiyeti getirdi. İkinci maçın yasaklama seçim ekranı her iki takım adına da iyi geçti. NV, takım savaşına yönelik çok fazla kitle kontrol içeren seçimlere giderken CLG ise erken oyunu iyi olan; ancak geç aşaması çok daha iyi olan bir kompozisyon kurdu. İkinci karşılaşmada ise hamle imkanı NV tarafından daraltılan taraf CLG ormancısı Dardoch oldu. Ashe ultisini takiben doğru hamleler yapan NV, seriyi 1-1’e getirdi. İkinci oyunda LirA’nın Elise performansı taktire şayandı. Her şeyin belirleneceği üçüncü ve son maçta, CLG, NV’nin elinden Ashe seçimini aldı. Alt koridorda rakibine üstünlük kuran CLG, takım savaşlarında da Ashe oku etrafında doğru oynayınca galibiyet kaçınılmaz oldu.

Cloud9 2-0 Team Liquid

Günün üçüncü serisinde nişancı Kennen ve orta koridor Lucian seçimleri C9’dan gelirken TL ise erken oyunu çok daha iyi olan Renekton-Rek’Sai-Talliyah seçimlerini gösterdi. Kurulan kompozisyonlar gereği erken oyunu mikro anlamda iyi geçiren taraf TL olurken C9 makro oyundaki üstünlüğü sayesinde oyuna tutunabildi. Smoothie’nin Blitzcrank ile başarılı roket elleri sayesinde üstünlüğü kendi lehine döndüren C9, mikro oyunda da rakibini yakalayınca ilk oyunda zafer ekranını gören taraf oldu. İkinci oyun, ilk oyunun tekrarı niteliğindeydi. TL’den erken ve orta bölümü güçlü; ancak geç bölümde düşecek şampiyon tercihleri gelirken C9 cephesinden wombo comboya dayanan seçimleri kilitledi. Karşılaşmanın ilk dakikalarında Lourlo ve Inori’nin etkin performansıyla mikro oyunda kontrolü eline geçiren TL, makro hamlelerde yetersiz kaldı. Geçen her dakikanın C9’a yaradığı oyunda, Orianna’nın yeterli hasara ulaşmasının ardından gösterdiği kararlı hamleler sayesinde seriyi 2-0 ile geçti.

Immortals 2-1 Team Dignitas

Günün son serisinde, kitle kontrolü, kalkanı ve karma hasar içeren bir kompozisyon kuran DIG, Vadi’de gösterdiği muazzam koordinasyon ve uyum sayesinde Immortals’ı ilk oyunda afallattı ve seriye zaferle başladı. İlk oyundaki koordinasyonu ikinci oyunda gösteremeyen DIG, ikinci oyunun hemen başında CLG üst koridoru Flame’e iki kez kule altı yapmasına karşın her ikisinde de skor verdi. Bu iki pozisyonun getirdiği mental çöküşe paralel olarak CLG’nin erken bölümdeki dominant oyunu serinin 1-1’e gelmesini sağladı. Serinin kaderinin belirleneceği son oyun, toplam 23 dakika sürdü. Rakibin arka saflarına kolayca gidebilecek Olaf seçimini kilitleyen IMT, ilk beş dakikada Olaf’ın üç skor elde etmesiyle kartopu etkisini yaşadı. Mikro ve makro anlamda DIG’i 15 dakikada bitiren IMT, Xmithie’nin yıldızlaştığı son oyunu galibiyetle kapatarak liderlik koltuğuna da oturdu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir