League of Legends

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

flickr.com/lolesports

NA LCS 2017 Yaz Mevsiminin beşinci haftası, ikinci gün oynanan TSM-IMT, CLG-C9, DIG-FLY ve FOX-TL serileriyle devam ediyor.

Beşinci haftanın ikinci günü, zirveyi yakından ilgilendiren iki karşılaşmaya sahne oldu. TSM, IMT karşısında 2-0’lık sonuç alarak zirveye ortak olurken CLG ise C9’ı geçerek hem zirvedeki yerini sağlamlaştırdı hem de rakibini zirveden uzaklaştırdı. Günün sürprizi ise FlyQuest’ten geldi. Dignitas’ı 2-1 ile geçen FlyQuest, henüz teslim olmadığının mesajını verdi. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team SoloMid 2-0 Immortals

İkinci günün merakla beklenen serisinde zirve yarışının iddialı takımlarından ikisi kozlarını paylaştı. Seri boyunca Pobelter’ı oynatmamaya çalışan TSM, bu planından mutlak sonuç elde etti ve iki karşılaşmada da rakip orta koridora haritayı dar etti. 41 ve 34 dakika süren iki oyunda, TSM’in makro oyundaki dominant performansı IMT’nin hiçbir şekilde galibiyet penceresini açmasına fırsat tanımadı. İlk oyunda Syndra, ikinci oyunda ise Cassiopeia performansıyla göz dolduran Bjergsen, ortaya koyduğu performansla göz doldurdu. Son oyunda Biofrost’un kusursuza yakın Thresh performansı görülmeye değerdi. IMT ise ilk oyunda rakibine diş göstermesine karşın ikinci oyunda Kogmaw üzerinden bir şeyler denemeye çalıştı; ancak bundan sonuç elde edemedi.

Counter Logic Gaming 2-1 Cloud9

Zirveyi çok yakından ilgilendiren bir diğer karşılaşmada Counter Logic Gaming ile Cloud9 Vadi’de boy gösterdi. Huhi, Stixxay ve Darshan’ın yıldızlaştığı ilk oyunda, makro oyunda rakibine büyük fark yaratan CLG, nispeten kolay bir galibiyete uzandı. İkinci oyunun yasaklama seçim ekranını kötü geçiren CLG, birbirleriyle sinerjisi olmayan şampiyonları seçince bunun bedelini mağlubiyet alarak ödedi. Anlık hasarı yüksek seçimler gerçekleştiren C9, kusursuza yakın bir oyunla seriyi 1-1’e getirdi. Serinin üçüncü ve son oyunu her iki ekip adına da zorlu geçti. Altın farkının uzun süre birbirine yakın ilerlediği son oyunda, maçın kırılma anı CLG’nin Nashor’u elde etmesinden sonra yaşandı. Baron Güçlendirmesi’ni son derece efektif kullanmayı bilen CLG, büyük bölümü dengede giden karşılaşmayı zor da olsa kazanarak seriden galip ayrıldı.

Team Dignitas 1-2 FlyQuest

Serinin ilk oyununda, geç aşamada Tristina’nın eline bakan bir kompozisyon kurmayı tercih eden FLY olurken DIG ise ayrık ittirme, aradan çıkarma temelli seçimlere yöneldi. Erken oyunda Tristina’nın aldığı skorlarla güçlenmesine paralel olarak geç bölümde nişancısının etrafında oynamayı bilen FLY, seriye 1-0 önde başladı. İkinci oyunda ise takım savaşı kompozisyonuna giden taraf DIG oldu. Rakibine gerek mikro gerekse makro oyunda fırsat tanımayan DIG, temiz bir oyunla seriyi 1-1’e getirdi. Her şeyin belirleneceği üçüncü oyunda, FLY cephesinden ağırlıklı fiziksel hasar şampiyonlarını barındıran bir takım kuruldu. Oyunun erken bölümünün sakin geçtiği son karşılaşmada, kırılma anı FLY tarafından alınan Baron sonrasında yaşandı. Güçlendirmeyle beraber oyunu yönlendiren FLY, seriyi 2-1 kazanarak günün sürprizine imza atmış oldu.

Echo Fox 2-1 Team Liquid

Günün son randevusu, orta ve alt sıraları ilgilendiren iki takım arasındaydı. Birinci oyun her iki ekip adına da çok sakin ilerledi. Her iki takım da çatışmalardan uzak kalırken/kalmayı tercih ederken FOX’un makro oyundaki üstünlüğü galibiyetin anahtarı oldu. Serinin ikinci oyununa Kalista etrafında oynayacak bir takım kurarak başlayan TL, erken dakikalarda Galio’nun aldığı skorlarla güçlenmesini harita üzerinde hissettirdi. Doğru zamanlamayla doğru hamleleri gerçekleştiren Team Liquid, seriyi uzatmalara götürdü. Üçüncü oyunun ilk 15 dakikası itibariyle rakibiyle nispeten dengeli şekilde ilerleyen TL, orta oyunda özellikle makro anlamda kontrolü bütünüyle rakibine kaptırdı. FOX ormancısı Akaadian’ın proaktif performansı ve orta koridorda Corki’nin aldığı skorlar neticesinde üçüncü oyunu ve seriyi kazanan taraf FOX oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir