League of Legends

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi Şampiyonu TSM oldu

Riot Games

Profesyonel lig sistemi başladığından beri sahneden inmeyen ve 10. kez üst üste NA LCS finallerinde boy gösteren Team SoloMid, CLG’den sonra Immortals’ı da 3-1 ile devirdi ve kupanın sahibi oldu.

Franchising sistemi öncesi son tangoların yapıldığı NA LCS’te heyecan seviyesi bildiğimiz gibiydi. Bjergsen’in “Mevsimin En Değerli Oyuncusu” seçildiği ve kendi standardının bile üstüne çıktığı bu dönemde TSM’in kafasında şampiyonluktan başka bir şey yoktu. Geçen sene harika işler başaran ama kış mevsiminde bekleneni veremeyen Immortals ise TSM ile beraber ligi domine etmeyi başardı. Lig aşamasını aynı puanla ilk iki sırada bitiren takımlar, yaz mevsimi playofflarına statü gereği yarı final serisinden başladı. Sürpriz umutlarının filizlenmesine bile izin vermeyen iki ekip, rakiplerini 3-1 ve 3-0’lık rahat oyunlarla geçerek final için randevulaştı.

“Mevsimin En İyi Koçu” ödülünün sahibi Immortals’a karşı seçim ve yasaklama ekranını çok iyi geçen TSM, Doublelift’in Tristana ve Hauntzer’ın Gnar performansları önderliğinde 3-1’lik galibiyete ulaşmayı başardı. İlk maç haricinde hemen her maçta Immortals öndeydi, ama işler istendiği gibi gitmedi. Flame ve Xmithie Immortals’ı bitiş çizgisine ulaştırmaya çalışsa da, bir maçta avantaja sahipken Baron savaşında katliama kurban gittiler, bir maçta da 40. dakikada verdikleri Kadim Ejderha yüzünden oyunun hakimiyeti TSM’e geçti. TSM erken oyunda kötü performans sergilese de tecrübesi ve makro oyun stratejisi ile kazanmayı bildi, bizlere de bu son zamanların en zevkli serilerinden birini izlemek düştü. NA LCS’i ilk iki sırada bitiren takımlar bu ay başlayacak 2017 Worlds’e direkt olarak katıldığı için, iki takımı da turnuvada izleyebileceğiz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. oyun satın al

    5 Eylül 2017 at 00:19

    bilgi için teşekkürler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir