League of Legends

NA LCS 2018 Bahar Mevsimi 1. hafta maçları tamamlandı

Riot Games

Dört yeni takım ve tamamıyla değişen formatı ile NA LCS’te 2018 Bahar Mevsimi ilk hafta karşılaşmaları tamamlandı. Haftayı iki galibiyetle tamamlayan takımlar Team Liquid, 100 Thieves, Cloud9 ve Echo Fox oldu.

Ligin ilk haftası olmasından ötürü herkes sürpriz sonuçlar beklese de genelde tahminler doğru çıktı. İkinci günün ilk karşılaşmasında Optic ile Team Liquid karşı karşıya geldi. Optic birçok League of Legends otoritesi tarafından ligin en zayıf takımı olarak gösteriliyordu. Fakat ekibin ilk hafta ortaya koyduğu performans beklenilenin oldukça üzerinde. TL’ye karşı uzun bir süre dayanan ve erken oyunu kaybetmeyen OPT, takım savaşlarında aynı başarıyı gösteremedi. TL’nin harita görüşünü elinde tutmasının ardından birçok kez ters ayakta yakalanan takım, maçı kaybetti. TL ise ligin en iyi takımlarından birisi olarak gözükmeye devam etti.

Günün ikinci maçında ise ilk haftanın hayal kırıklıklarından TSM ile FlyQuest karşı karşıya geldi. Erken oyunu kaybetmemesine rağmen çok kötü takım savaşları çıkaran TSM’e karşın FQ ise özellikle toplu ve güçlü yanlarını bilerek oynadı. Flame ve Keane’in yıldızlaştığı maçta galip gelen taraf FQ oldu.

100T-CLG maçı ise Aphromoo’yu eski takımıyla karşı karşıya getirdi. 100T’nin de ilk haftanın sürpriz takımlarından birisi olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle Meteos ile Ssumday hatasız oynuyor. CLG karşısında ise yıldızlaşan oyuncu Ssumday’di. Gnar ile maçın büyük bir bölümünde 1v2 oynayan Ssumday, takım savaşlarında da kritik yetenekler kullanarak 100T’yi öne geçirdi. CLG’de Caitlyn-Janna ile Zilean tercihleri etkisiz kalırken takımın hala sinerji olarak eksiklik çektiğini gördük.

GGS-C9 maçında da Hai eski takımına karşı mücadele etti. C9’un kalite olarak rakibinden birkaç gömlek üstün olduğunu kanıtladı. İlk 20 dakika GGS iyi dayansa da Kled ile harika flank pozisyonları oluşturan C9 galibiyete ulaşmakta zorluk çekmedi.

Haftanın son mücadelesinde ise Echo Fox ile Clutch Gaming karşılaştı. İlk gün GGS karşısında galibiyet almasına rağmen CG, FOX karşısında zayıf gözüktü. Huni ve Fenix’e imza şampiyonları olan Gnar ile Azir’i alan FOX, maçı da çok uzatmadan keskin hamlelerle tamamladı ve ikinci galibiyetini aldı.

Puan durumu şu şekilde:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir