League of Legends

NA LCS’te 2018 Bahar Mevsimi başladı

Riot Games

Franchising sistemine geçen ve dört yeni takım ile 2018 sezonuna başlayan NA LCS’te Bahar Mevsimi’nin ilk maçları oynandı. Genel olarak tahminler yanlış çıkmazken açılış maçında Team Liquid, geçen senenin şampiyonu Team SoloMid’i yenmeyi başardı.

Tarihinin en büyük kadro değişikliklerine sahne olan NA LCS’te yeni sezon heyecanı dün oynanan maçlar ile başladı. Yeni sezonun ilk maçı şampiyonluğun en büyük adaylarından gösterilen TL ve TSM arasındaydı. İki takım da önemli transferler gerçekleştirirken TL’nin uzun bir süredir beraber oynaması takıma büyük bir avantaj sağladı. TSM’de MikeYeung ve Bjergsen etkisiz kalırken Liquid oldukça kararlı ve avantajını kartopuna çeviren tarzı ile TSM’i geçti.

Günün ikinci maçında ise Optic Gaming ile 100 Thieves karşı karşıya geldi. Ligin iki yeni takımı arasında 100T’nin sahibi Nadeshot’ın eski Optic oyuncusu olmasından ötürü de bir rekabet bulunuyor. Beklentilerin çok üzerinde oynayan OPT yine de 100T’nin koordinasyonuna cevap veremedi. Uzun süren karşılaşmanın sonunda galip gelen taraf 100T oldu.

Ligin diğer iki yeni takımı arasındaki karşılaşmada Clutch Gaming, rakibi Golden Guardians’ı adeta domine etti. Lira ve Hakuho’nun harika performansının yanı sıra Febiven de çok iyi bir maç çıkardı. GGS’de ise takımın henüz gelişme aşamasında olduğu ve aranan sinerjiyi yakalayamadığı belliydi.

Nasıl oynayacağı merakla beklenen Echo Fox da FlyQuest karşısında galibiyete ulaştı. FQ’da Fly’ın vize problemlerinden ötürü oynayamadığı maçta takım orta koridorunda Keane ile mücadele etti. FOX’un yıldız transferi Huni, Lucian-üst koridor seçimiyle oyuna damgasını vururken istikrarsızlığı ile tanınan Dardoch da harika bir maç çıkardı. Tıpkı CG-GGS maçı gibi FOX-FQ maçı da tek taraflı geçti ve FOX lige galibiyetle başladı.

Günün son karşılaşması ise kadrolarını görece zayıflatan iki takım arasındaydı. ReignOver ve Biofrost’u kadrosuna katan CLG hala uyum problemleri yaşadığını gösterdi. Öte yandan C9’da ise Svenskeren harika bir oyun ortaya koyarken Jensen de Zilean ile takımını taşıdı. Takım savaşlarının sonucu belirlediği mücadelede kazanan taraf C9 oldu. İkinci gün maçları şu şekilde:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir