League of Legends

NA LCS 2018 Bahar Mevsimi Şampiyonu Team Liquid oldu

Tarihinde ilk defa finale çıkan Team Liquid, 100 Thieves’i 3-0 gibi net bir skorla geçerek NA LCS 2018 Bahar Mevsimi şampiyonu oldu.

Sezona fırtına gibi başlayan Team Liquid, ilk haftalarda sergilediği performansla ligdeki her takımdan daha iyi olduğunu göstermişti. Bununla beraber takımın istikrarı ise soru işaretiydi. Ligin ortalarına doğru yaşanmaya başlayan dalgalanmalar, diğer takımların kendilerini geliştirmesi ve kendilerinden daha tecrübeli organizasyonlar karşısında zorlanmaları Team Liquid’in performansını kötü yönde etkilese de, güçlü ekip NA LCS Bahar Mevsimi finaline kadar gelmeyi başardı. Finaldeki rakipleri 100 Thieves ise franchising sisteminin ardından NA LCS’e dahil olmuş organizasyonlar arasından en iyi performansı göstererek normal sezonu birinci tamamlamıştı.

Team Liquid serinin genelinde NA LCS Finalleri tarihinin en dominant performanslarından birini gösterdi. 3-0 kazandıkları serinin hiçbir maçını 30 dakikadan fazla uzatmayan ve üç maçta da rakibine kuleler hariç tek bir objektif vermeyen Team Liquid, 100 Thieves karşısında rahattı. Doublelift ve Xmithie’nin üst düzey performansıyla gelen serinin ilk maçında da hikaye aynıydı. Team Liquid’in aldığı 4 Ejder ve 1 Baron güçlendirmesine karşın 100 Thieves hiçbir şey alamazken, Doublelift’in 4/1/5 Caitlyn oyununa da karşı koyulamadı. İkinci karşılaşma ise yalnızca 26 dakika sürdü. Olleh-Doublelift koridorundan yeniden beklediğini alan Liquid, iki hiper taşıyıcı ve 2 tank bulunan kompozisyonun geç oyundaki etkisine ihtiyaç bile duymadan oyunu kapatmış oldu. Serinin üçüncü ve son maçında ise yeniden Doublelift sahneye çıktı. Yaşadığı trajik aile faciasına rağmen profesyonel şekilde final maçına çıkan Güney Koreli nişancı, Jhin ile 6/0/4’lük bir performans göstererek Rekkles’a nazire yaptı. Bir kez daha 4 Ejder ve 1 Baron güçlendirmesinin Liquid tarafına gittiği mücadelede, 100 Thieves üst koridoru Ssumday ayakta kalmaya çalışanlardandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir