League of Legends

NA LCS 2018 Bahar Mevsimi üçüncüsü Echo Fox oldu

Dün gece oynanan üçüncülük karşılaşmasında Echo Fox, sürpriz yaparak TSM’i geçmeyi başaran Clutch Gaming’i 3-0 gibi temiz bir skorla geçmeyi başardı. Takım, NA LCS’i Rift Rivals’ta temsil edecek üç ekipten biri olma hakkını da kazandı.

Geçtiğimiz sene ile karşılaştırıldığında bu üçüncülük Echo Fox iiçin büyük bir başarı. Öte yandan mevsimi değerlendirdiğimizde FOX’un beklentilerin altında kaldığını da belirtmek gerekiyor. Franchise sistemine geçilmesiyle yepyeni bir kadro ortaya çıkaran takım, Huni ve Dardoch gibi yıldız oyuncuları kadrosuna dahil etmiş ve mevsimin neredeyse tamamını birinci sırada geçirmişti. Son hafta oynanan eşitlik bozma karşılaşmasında 100 Thieves’e yenilerek zirveyi kaptıran takım yine de playofflara Yarı Final’den katılma hakkını elde etti. Yarı Final’de Team Liquid’e ağır bir şekilde yenilen FOX böylelikle final şansını kaybetti.

Öte yandan Clutch Gaming ise mevsimin en büyük sürprizlerinden birisini gerçekleştirdi. “Gizli favori” olarak karşılaşmalara çıkan ekip, çeyrek finalde Team SoloMid’e ağır bir yenilgi yaşattı ve hafife alınmaması gerektiğini gösterdi. Bu iyi performans 100T serisinde de devam etti. Seri beş maça uzarken son karşılaşmada CG final biletini kaptırdı.

Dün oynanan mücadele ise mevsim finallerinin en tek taraflı serisiydi. FOX’ta Dardoch’un yıldızlaştığı seride ilk iki maçı Olaf adeta ele geçirdi. Dardoch’un iyi oyunu Huni’nin Solo’yu üst koridora dar etmesiyle birleşince FOX için galibiyet çok da zor olmadı. Takımın en güçlü yanı alt koridor ise Lira’nın kötü performansından ötürü bir türlü bekleneni veremedi. Öte yandan FOX’ta ise Altec kötü bir seri geçirdi fakat ekip bir bütün olarak hareket edince bu kötü oyun çok sırıtmadı.

Bu sonuçla Echo Fox, NA LCS’i Rift Rivals’ta temsil etme hakkı kazanan ilk takım oldu. Bugün oynanacak final eşleşmesinde yer alan Team Liquid ve 100 Thieves de takımı RR’de temsil edecek. Final serisini kazanan aynı zamanda Mid Season Invitational 2018’e gitme hakkı da elde edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir