League of Legends

NA LCS’te 7. hafta maçları tamamlandı

Mevsimin en çekişmeli ligi olan NA LCS’te 7. hafta maçları tamamlandı.

Haftanın ilk ve en önemli maçlarından biri diyebileceğimiz maç TL – 100T arasında oynandı. Maç başında agresif kararlarla oyuna iyi başlayan 100T, Pobelter’ın yaptığı ve son zamanlarda çok alışılageldik bir seçim olmayan Malzahar’a karşı iyi bir oyun ortaya koyamadı. Bunun sonucunda galibiyetle ayrılan ve ligin zirvesine yerleşen taraf TL oldu. Son zamanlarda Sneaky’nin dönüşüyle birlikte inanılmaz bir ivme yakalayan C9 ise CG ile karşılaştı. Jensen’in mükemmel Zilean oyunu ve Sneaky’nin tecrübesiyle C9 yine galip gelmeyi bildi ve yükselişini sürdürdü.

Üç hafta önce sonunculuğa demirlemiş olan OPT, çok iyi bir çıkışla orta sıraları ve hatta üst sıraları zorlamaya devam ediyor. FLY’a karşı çok önemli bir maça çıkan OPT, son zamanlardaki yükselişini sürdürdü ve kazanmayı başardı. Takım içi iletişimini ve oyununu geliştiren takım kalan son maçlarda da bu yükselişini sürdürecek gibi gözüküyor. İlk gün oynanan diğer maçlarda ise FOX ve TSM sırasıyla CLG ve GGS karşısında galip gelmeyi başaran taraf oldu.

İkinci günün en dikkat çeken maçı FOX – TSM arasında oynandı. Baştan sona eşit giden mücadele 43 dakika sürdü ve inanılmaz bir üs yarışıyla bitti. Gnar tercihiyle oyun tarzına en uygun seçimlerden birini yapan Huni, maçın 43. dakikasında alt koridorda ittirdiği minyonlarla birlikte oyunu bitirdi. FOX bu galibiyetle son maçlara gelinirken önemli bir avantaj elde etmiş oldu. C9 – CLG karşılaşmasında Jensen’in ellerinde yine Zilean gördük. Bu seçimin etkisiyle C9 yine kazanmayı başardı ve bu haftayı iki galibiyetle kayıpsız kapatmış oldu. Bu haftadan sonra Jensen için Zilean’ın kesinlikle yasaklanması gerektiği açıkça belli oldu. İkinci günün diğer maçlarında ise kazanan taraflar TL, 100T ve CG oldu.

Bu hafta oynanan maçlar sonunda oluşan lig sıralaması ise şu şekilde:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir