League of Legends

NA LCS’te 8. hafta maçları tamamlandı

NA LCS’te 8. hafta maçları tamamlandı.

İlk günün önemli maçlarından biri olan 100T – FOX mücadelesini 100T kazanmayı bildi. Orta oyuna kadar eşit giden mücadelede 100T, deneyimli destek oyuncuları aphromoo önderliğinde farkı giderek açmayı başardı. Orta oyundan itibaren çok aktif bir oyun oynayan 100T, FOX karşısında önemli bir galibiyetle haftaya başladı.

TL – OPT maçında kazanan taraf TL oldu. Maçın başında OPT, PowerofEvil için yaptıkları Akali tercihiyle beraber agresif başladı. Bunun kartopu etkisine dönüşmesini engelleyen TL, sonrasında üstün götürdükleri maçı rahat kapatmayı bildi ve ligi lider bitirme yolunda çok önemli bir galibiyet elde etti. İlk günün diğer maçlarında kazanan takımlar ise C9, TSM ve FLY’dı.

İkinci gün FOX – OPT karşılaşmasıyla açıldı. Çok çekişmeli geçen maçta OPT kazandı. Orta koridorda Fizz ve destekte Zilean tercihleriyle şaşırtan OPT, erken oyunda rakibinin yaptığı hamlelere cevap veremese de altın farkının açılmasına izin vermedi. Kadim Ejderha etrafında gerçekleşen takım savaşında FOX, Arrow’un Kadim Ejderha’yı çalmasıyla birlikte hem takım savaşını hem de oyunu kaybetti. OPT bu galibiyetle umutlarını son haftaya taşımış oldu.

İkinci günün şüphesiz en heyecanlı maçı TSM – 100T arasında oynandı. Nefes kesen mücadele sonucunda TSM, 100 karşısında galibiyete ulaştı ve playoff umutlarını son maçlara bıraktı. Bjergsen’in elinde son zamanların en çok tercih edilen orta koridor şampiyonlarından biri olan Zilean’ı izledik. Maç baştan sona çok büyük heyecana sahne oldu. İki inhibitörünü de kaybetmiş olduğu halde baron etrafında çok güzel bir takım savaşıyla oyunu çevirmeyi başaran TSM bu haftayı galibiyetle kapattı. İkinci gündeki diğer maçlarda ise CG, C9 ve FLY kazanan takımlar oldu.

Bu hafta maçlarından sonra oluşan lig sıralaması ise şu şekilde:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir