League of Legends

NA LCS’te mevsim finallerine katılacak takımlar belli oldu

Dün gece oynanan NA LCS 2018 Bahar Mevsimi 9. hafta maçlarının ardından ligde mevsim finallerine katılması kesinleşen takımlar belli oldu. Team SoloMid ve Team Liquid, rakipleri karşısında aldığı galibiyetle finallerdeki yerini garantilerken Counter Logic Gaming yarışın dışına itildi.

En çalkantılı mevsimlerinden birisini geçiren NA LCS’te sezon öncesi favori olarak gösterilen takımlar sıralamanın altlarında kalırken Echo Fox, 100 Thieves ve Clutch Gaming gibi ekipler zirvede yer aldı. 9. hafta karşılaşmaları ise ligin belki de en büyük sürprizini gerçekleştiren 100 Thieves ile Clutch Gaming arasındaydı. Sezon öncesi orta sıra takımı olacağı tahmin edilen 100T, özellikle de son üç haftadır oynadığı oyunla yukarı sıraları ne kadar çok hak ettiğini kanıtladı. CG karşısında da sistematik ve hatasız bir oyun oynayan takım, bu galibiyetle ligi ikinci ya da üçüncü bitirmeyi garantiledi.

Son haftalarda performansı düşen Echo Fox ise orta koridor ile destekte Akademi oyuncularıyla FlyQuest karşısına çıktı. Takım zorlanmasına rağmen disiplinden kopmayarak maçı bitirdi. İki çaylak oyuncu Damonte ve PapaChau ortalamanın üstünde bir oyun sergiledi. Kader maçına çıkan Team Liquid, Cloud9 karşısında galibiyete ulaşarak mevsim finallerindeki yerini garantiledi. GGS karşısında hiç zorlanmadan bir oyun ortaya koyan Team SoloMid de son haftalardaki yükselen grafiğini devam ettirerek tıpkı TL gibi playofflara adını yazdırdı. CLG-OPT arasındaki sıralamayı hiçbir şekilde etkilemeyen mücadele ise OPT’nin galibiyetiyle sonuçlandı.

Şu anda lig sıralaması şu şekilde:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir