League of Legends

NA LCS’te normal sezon tamamlandı

NA LCS’te her takımın birbirine denk göründüğü ilginç bir sezon geride kaldı.

Son haftanın ilk gününde TL, FOX karşısında galip geldi. Her ne kadar ikinci gün maçını kaybetmiş olsalar da normal sezonu birinci sırada kapatmayı başardılar. NA LCS’in sezonsal olarak en ilginç geri dönüşlerinden birine imza atan takım ise C9 oldu. Mevsimin ilk 4 haftasında son sıralarda çakılı olan C9, Sneaky ve Jensen’in geri dönüşüyle adeta şaha kalktı ve son haftaya da 100T galibiyetiyle başladı.

TSM, OPT karşısında önemli bir galibiyet alırken FLY da GGS karşısında kazanmayı bildi.

İkinci günde ise 100T’nin sürpriz şekilde OPT’ye yenilmesi tüm hesapları karıştırdı. FOX’un CG karşısındaki galibiyeti, TSM’in TL’i yenmesi ve FLY’ın C9’a yenilmesi biz izleyiciler için dört takımlık bir tiebreaker izleme olanağı doğurdu.

Hafta bitiminin ertesi günü oynanan tiebreakerlarda ise 100 fırtınası esti. İki maçından da galibiyetle ayrılan 100T, sezonu üçüncü olarak kapatırken onun ardından FOX dördüncü, TSM beşinci ve FLY da altıncı oldu.

Bu hafta sonunda sezona yakışır bir kapanış yapan NA LCS’te playofflarda TL ve C9 direkt olarak yarı finallerden başlayacak, çeyrek finallerde ise FOX – TSM eşleşmesiyle birlikte 100T – FLY eşleşmesi oynanacak.

İlk haftalarda son sıralarda çakılı olan ve hiç şansı yokmuş gibi görünen C9’ın normal sezonu ikinci olarak bitirdiğini düşünürsek playofflarda bizi daha çok sürprizin beklediğine emin olabiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir