League of Legends

NA LCS’ten Worlds’e giden son takım Cloud9 oldu

Bölgesele Eleme Turnuvası’nda finalde Immortals’ı 3-1 yenen Cloud9 NA LCS’ten 2016 Dünya Şampiyonası’na katılan son takım oldu. Organizasyon böylelikle kurulduğundan beri üst üste dördüncü defa şampiyonaya katılma hakkı kazandı.

NA LCS 2016 Yaz Mevsimi Finali’nde TSM’e 3-1 yenilen Cloud9 performansını geliştirmeye devam ediyor. Dünya Şampiyonası’na katılmak için Bölgesel Eleme Turnuvası’nda oynayan takım, ilk olarak Team Envy ile karşılaşmıştı. TL’i 3-0 gibi net bir skorla geçen NV’yi 3-0 yenen Cloud9, finale çıkmaya hak kazandı. Worlds’e bir seri uzakta olan takım, playoffların yarı ayağında eşleştiği rakibi Immortals ile karşılaştı. Seriyi tamamıyla domine eden C9, rakibi IMT’yi adeta hezimete uğrattı.

Yarı finaldeki eşleşme beş maça uzamış ve C9 galip gelmişti. Yarı finaldeki performansından çok daha üstün oynayan C9, seriyi 3-1 kazanmayı başardı. Genel olarak takım savaşları ve çatışmalar alt koridor etrafında gerçekleşirken, serinin ve C9’un yıldızı Impact’ti. Rakibi Huni’yi koridorda defalarca tek başına öldüren tecrübeli oyuncu, 2013’teki Dünya Şampiyonu performansını IMT serisinde de Vadi’ye yansıttı. C9’da mevsim boyunca gösterdiği performanstan çok daha etkili bir oyun ortaya koyan diğer oyuncu ise Meteos’tu. Ligin en iyi ormancılarından ReignOver’a haritada oyun şansı tanımayan Meteos, takım savaşlarında da büyük bir başarı gösterdi.

Immortals ise bu yenilgi ile bir kez daha büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Sezon başından itibaren sadece 3 karşılaşma kaybeden takım, ikinci defa uluslar arası büyük bir turnuvayı kaçırdı. IMT’de ReignOver oldukça etkisiz kalırken, üst koridorda üst üste tek başına skor veren Huni de takımın kötülerindendi.

Cloud9 IMT zaferi ile NA LCS’ten 2016 Dünya Şampiyonası’na katılan son takım oldu. Sunucudan turnuvaya katılan diğer takımlar Team SoloMid ve Counter Logic Gaming’di.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir