League of Legends

NA LCS’in yeni takımı FlyQuest duyuruldu

flickr.com/lolesports

Milwuakee Bucks’ın sahiplerinden Wesley Edens’ın satın aldığı Cloud9 Challenger takımının yeni ismi duyuruldu. ESPN’in haberine göre FlyQuest adında NA LCS’te mücadele edecek takımın ormancı dışındaki tüm kadrosu belli. 

Batı dünyasında yatırımcıların League of Legends dünyasına etkisi günden güne artıyor. Avrupa’daki futbol kulüplerinin espor sahnesine adım atmasıyla League of Legends takımları kurulmuştu. Ülkemizde de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray sektöre adım atarken Avrupa’da ise Paris Saint-Germain, Schalke 04 ve Valencia gibi takımların sektöre girişine şahit olduk. Avrupa’da bu tür hamleler daha çok futbol kulüpleri tarafından gerçekleştirilirken, Amerika’da ise NBA takım sahipleri ve eski/yeni oyuncular tarafından espora yatırım yapıldı. Bu yatırımların son örneği ise Milwuakee Bucks’ın sahiplerinden Wesley Edens’ın Cloud9 Challenger takımını satın almasıydı.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay Wesley Edens, takımı ve oyuncuları 2.5 milyon dolar gibi bir paraya satın almıştı. Oyuncuların oynayıp oynamayacağı belirsizken, ekibin nasıl bir isimle yeniden markalaşacağı da merak ediliyordu. FlyQuest ismini seçen ekibin başında ise Wesley Edens’ın oğlu Ryan Edens ve Fortress Investment Group Genel Müdürü Sarah Watterson bulunacak.

Takımın kadrosu ise eski Cloud9 Challenger oyuncularından oluşuyor. Takımın orman pozisyonuna ise kimin geleceği henüz belirsiz. Şu anda hali hazırda üç veteran oyuncusu bulunan FlyQuest’in orman pozisyonuna genç bir ismi transfer edip ilk mevsimden “flaş” bir transfer yapmama olasılığı kuvvetli. Bununla beraber takımın nasıl bir performans sergileyeceği de merak ediliyor. Balls-Hai-Lemonnation üçlüsü hala oyun bilgisi ve sinerji bakımından iyi durumda olsa da, rekabetçiliği bu yıl çok daha fazla artan NA LCS’te rakiplerine karşı zorlanacağı tahmin ediliyor.

FlyQuest’in kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Balls
  • Orman: –
  • Orta koridor: Hai
  • Nişancı: Altec
  • Destek: Lemonnation
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir