League of Legends

NA LCS’te 6. hafta tamamlandı

NA LCS’te birbirinden çekişmeli maçlara sahne olan altıncı hafta sona erdi. İkide iki yapan Team SoloMid alt sıralardan uzaklaşmayı başardı.

Zirvede kıyasıya bir yarış içerisinde olan Cloud9 ve Echo Fox, haftaya sürpriz mağlubiyetlerle başladı. Açılış maçında 100 Thieves ile karşılaşan C9, Cody Sun’un 11-0-4’lük Varus performansına karşılık veremeyince 28 dakika sonunda vadiden yenik ayrıldı. Echo Fox ise bu sezon isteneni bir türlü veremeyen TSM’e kaybederek eline geçen avantajı kullanamadı. İlk günün diğer maçlarında ise Clutch, Optic ve Team Liquid galibiyete ulaşan takımlar oldu.

İkinci günde yine TSM rüzgarı esti. Optic karşısında 32 dakika süren karşılaşmada dominant bir oyun ortaya koyan ekipte maçın yıldızları 4-1-9’luk Gnar performansıyla Hauntzer ve Ryze ile Bjergsen oldu. Hauntzer mücadele sonu en çok hasar istatistiğinde de en üst sıradaydı. Son güne damga vuran diğer iki karşılaşmadan biri CLG ile Golden Guardians arasında oynandı. Vadiden yenik ayrılan CLG, rakibinin sıralamada kendini yakalamasına engel olamadı. İlk günü galibiyetsiz kapatan Echo Fox, Huni’nin Yasuo tercih ettiği maçta Team Liquid’i 22 dakikada devirerek önemli bir galibiyete imza attı.

NA LCS’te oluşan puan durumu şu şekilde:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir