League of Legends

NA LCS’te Dignitas, Cloud9’ı geçerek Yarı Final’e yükseldi

Riot Games

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nin en büyük sürprizlerinden birisini gerçekleştiren Dignitas, Çeyrek Final’de şampiyonluğun favorilerinden birisi olarak gösterilen Cloud9’ı 3-1 ile geçti ve Yarı Final’e yükseldi. 

Dün gece oynanan Dignitas-Cloud9 serisi büyük bir çekişmeye sahne olurken mevsimin League of Legends seyircileri mevsimin en büyük bozgunlarından birisine şahit oldu. Lige gayet iyi başlayan fakat bir ara tökezleyen DIG, Altec-Adrian ikilisini alt koridoruna transfer ettikten sonra çok daha farklı ve güçlü bir kimliğe bürünmüştü. Geçtiğimiz mevsimin finalisti Cloud9 ise Yaz Mevsimi’ni oldukça kötü geçirdi. Uzun bir süre galibiyet alamayan fakat mevsim finalleri öncesi 6 maçlık bir galibiyet serisine imza atan C9, oldukça formda bir şekilde DIG serisine çıktı.

Seri boyunca ilginç tercihlerin de oyuncular tarafından öncelikli olarak benimsendiğini gördük. Tristana ve Twitch %100 seçilme/yasaklama oranı görürken serinin kaderini alt koridor oyuncuları belirledi. İlk maçta takım olarak rotasyonlarda geri kalan ve DIG’in agresif kararlarına cevap veremeyen C9, ikinci maçta ise Altec’in Twitch’ine hiçbir çare bulamadı. Serinin üçüncü maçında ormana Noctorne alan Shrimp’i erken oyunda çok iyi cezalandıran Contractz, takımının kartopu olmasında yardımcı oldu. Ayrıca Jensen de üçüncü karşılaşmada serinin en iyi performansını sergiledi. Son maç ise uzun zamandır izlediğimiz en heyecanlı karşılaşmalardan birisi oldu. DIG önde olmasına rağmen Baron önünde kusursuz bir takım savaşı çıkaran ve Sneaky’nin Tristana’sı ile yıldızlaştığı Cloud9, bu noktadan sonra kontrolü eline aldı ve rakibinin iki inhibitörünü açmayı başardı. Oyunu kapama konusunda tereddütler yaşayan C9, Baron önünde yaklaşık 20 dakika sonraki savaşı bu sefer kaybetti ve DIG rakibine büyük bir bozgun yaşatarak maçı tamamladı.

Cloud9’ı geçen Team Dignitas, eğer Team Envy Yarı Final’e çıkamazsa Team SoloMid ile karşılacak. NV’nin Yarı Final’e yükselmesi durumunda DIG-IMT eşleşmesi izleyeceğiz. İkinci yarı finalistin belirleneceği karşılaşma ise bugün Team Envy-Counter Logic Gaming arasında oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir