League of Legends

Immortals sahibi hayal kırıklığına uğradığını açıkladı

NA LCS’e kabul edilmeyen Immortals’ın CEO’su Noah Whinston, yaşanan tüm bu gelişmeleri değerlendirdiği bir video paylaştı.

Bilindiği üzere geçtiğimiz dönem Worlds 2017’den sonra gündemi en çok meşgul eden konu Riot Games’in NA LCS için franchising sistemine geçme kararı almasıydı. Amerika Birleşik Devletleri’nde hemen hemen sporun her alanında yaygın olan franchising sisteminin League of Legends ile uyumlu olup olmayacağı merak konusu. Bunun yanında Riot Games’in NA LCS’e katılmaya hak kazanacak takımları belirlemek için çok sıkı bir inceleme yaptıktan sonra sadece 10 takıma geçiş izni vermesi, yüz binlerce taraftarı olan bazı organizasyonları da mutsuz etti.

10 milyon dolar katılım ücretini ödemeyi kabul etmesine rağmen 10 takım arasında yer alamayan köklü espor organizasyonu Immortals da başvurular sonucunda üzülen taraftaydı. Takımın CEO’su Noah Whinston, takımın resmi Youtube hesabı üzerinden yayınladığı videoda NA LCS başvurularının reddedilmesi ile ilgili hayal kırıklığı yaşadığını söyledi. “Oyuncularımız, taraftarlarımız ve çalışanlarımız ile beraber inşa ettiğimiz marka beni gururlandırıyor, inandığımız değerler üzerine takımlar kurmaya devam edeceğiz.” şeklinde bir açıklama yapan Whinston, League of Legends harici oyunlarda faaliyetlerini sürdüren takımları için de olumlu sinyaller verdi. Kuzey Amerika merkezli Immortals şu anda DOTA 2, Counter-Strike: Global Offensive, Super Smash Brothers ve Overwatch takımlarını bünyesinde bulunduruyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir