League of Legends

Rift Rivals NA vs EU’da finalin adı TSM-UOL oldu

flickr.com/lolesports

Sezon ortası turnuvası olan Rift Rivals 2017’nin NA vs EU ayağının finali belli oldu.Oynanan grup maçları sonucunda Kuzey Amerika takımları arasında en iyi dereceyi TSM elde ederken Avrupa takımları içinde en iyi performansı Unicorns of Love gösterdi.

Riot Games tarafından bu sene ilki düzenlenen ve üçüncü büyük turnuva olma özelliği taşıyan Rift Rivals 2017’de sona doğru yaklaşılıyor. Dün oynanan üçüncü gün karşılaşmalarıyla beraber grup maçları tamamlanmış oldu. Üçüncü günün ilk serisinde Rift Rivals NA vs EU’nun birçok otorite tarafından en büyük hayal kırıklığı olan G2, Phoenix1 ile kozlarını paylaştı. Makro oyunda rakibine üstünlük kuran; ancak öldürücü hamleyi bir türlü yapamayan G2, kazanmaya çok yakın olduğu karşılaşmayı P1’a hediye etti. Öyle ki, yenilen G2’nun aldığı dokuz, kazanan P1’nın aldığı sekiz kule bulunuyordu. Bu serinin hemen ardından Vadi’ye UOL ve C9 indi. İlk günde aldığı yenilgiler sonrasında silkelenen UOL, C9 karşısında da kabul edilebilir bir oyunla galibiyete uzandı. Günün merakla beklenen üçüncü oyununda ise FNC ile TSM karşı karşıya geldi. Svenskeren’in Kha’Zix ile yıldızlaştığı oyunda Kuzey Amerika temsilcisi rakibini tam anlamıyla sürklase etti.

Dördüncü oyun itibariyle finale çıkma şansı bulunan P1 ile aynı durumda olan UOL arasında mücadele yaşandı. MikeYeung’un yükselen performansının devam ettiği oyunda, P1 adına nispeten kolay bir galibiyet geldi. Günün beşinci oyununda kendi ipini kendisi çekme fırsatını eline geçiren FNC, C9 karşısında gösterdiği sönük performans neticesinde final şansını kaybetti. Grup aşamasının son oyunu olan altıncı karşılaşmada, finale çıkma şansı kalmayan G2, TSM’in karşısına çıktı. Kıran kırana bir mücadelenin yaşandığı oyun, yaklaşık 52 dakika sürdü. İddiası olmayan G2 karşısında zaman zaman zorlanan TSM, Bjergsen’in etkili oyunu sayesinde galibiyete uzandı.

Grup karşılaşmalarının son bulmasıyla beraber, Kuzey Amerika ekipleri toplam 12 galibiyet, 6 mağlubiyet alarak Avrupa’ya üstünlük kurmuş oldu. Finalde UOL’un alacağı galibiyet ise Avrupa’nın bu kötü performansını telafi edebilir. Türkiye saatiyle 20.00’de başlayacak olan final karşılaşması, beş maç üzerinden oynanacak ve Twitch’ten canlı yayınlanacak.

1 Yorum

1 Yorum

  1. .

    8 Temmuz 2017 at 19:31

    İyi de maç 19.oo’da başladı.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir