League of LegendsŞampiyonlarSavaşçıSuikastçı

Nidalee

Nidalee, avcıların en iyilerinden, şekil değiştirebilen, sağa sola attığı kocaman mızrağı ile bir rakibi tekte devirecek güçte olan, suikastçı ve savaşçı bir şampiyondur. İsabet ettirme konusunda iyiyim, attığımı vururum diyorsanız, Nidalee’nin mızrağı ile ne kadar uzaktan bir rakibi vurdunuz, o denli mükemmel bir hasar verirsiniz bu yetenek ile. Ayrıca bu avcı ve doğayla iç içe karakterimiz ile pumaya dönüşerek birçok yeni yetenek kazanacak ve beğeninizi de kazanacaktır.

‘Yabani Avcı’

Büyük Duvar’ın güneyindeki harap ve tehlikeli topraklarda değil şampiyonlar, doğru düzgün insan bile bulunmaz. O dünyanın büyük kısmı, özellikle de gizemli Kumungu Ormanı, geçmişte yaşanan Rün Savaşları’nın derin izlerini hala taşır. Bu tuhaf yerlerde, uğruna çok kişinin yaralanmayı hatta ölümü göze aldığı, çoktan unutulmuş hazineler vardır. Nidalee olarak tanınan şampiyon, hazine arayan ailesiyle beraber sık, yağmur ormanlarında kaybolduğunda daha küçücük bir kızdı. Orman acımasızdı ve küçük kız, ne olduğu bilinmeyen, acımasız bir hastalığın kurbanı olan ailesinin son günlerinde can çekişmelerine tanık oldu.

Bir çocuğun bu yaşanmaz ormanda tek başına hayatta kalması olanaksız olsa da, o bunu başardı. Çocuksu masumiyeti ve neyse ki saf oluşuyla orman yaratıklarına kendini sevdirdi. Bir puma ailesi onu aralarına alıp, kendi yavrularıymış gibi yetişirdi. Büyüme çağında, sık ormanın ham sihrini her nasılsa emince, hem insan bedeninin hem de kedi tavırlarının ötesine evrildi. Hayatının dönüm noktası olacak günde, Noxus’lu bir grup oduncunun parçalanmış cesetlerinin başında dururken, ormanları hem Demacia’dan hem de Noxus’tan korumak ve League of Legends’da (Efsaneler Ligi) savaşmak için için sözde medeni dünyaya yeniden katılmaya karar verdi.

Nidalee dövüşmeyi, dişiyle pençesiyle vahşice kapışmayı kedi ailesinden öğrendi. Kedice tavırları sizi kendine çekebilir ama, şirin bir pisicik olmadığını sakın unutmayın.

Yetenekler

Kolaçan
Kolaçan

Nidalee çalı içindeyken, Hareket Hızı 2 saniyeliğine %10 artar, bu etki 5500 menzil içerisindeki görünür hedeflere karşı %30’a çıkar.

Mızrak Atışı ve Vahşi Pusu saldırılarından isabet alan şampiyonlar, 4 saniyeliğine Avlandı olarak işaretlenir ve görünür olur. Bu süre içinde, Nidalee’nin Hareket Hızı %10 artar, Avlandı ile işaretlenen hedeflere karşı bu etki %30’a çıkar ve bu hedeflere karşı kullanacağı ilk Yere Ser ile Atıl yetenekleri güçlenir.

Mızrak Atışı / Yere Ser

Mızrak Atışı(İnsan Formu)ma ys

 • Bedel: 50/60/70/80/90 Mana
 • Menzil: 1500
 • Bekleme Süresi: 6
 • Büyü Hasarı: 50/75/100/125/150 (+40% Yetenek Gücü)- 150/225/300/375/450 (+120% Yetenek Gücü)

Nidalee’nin fırlattığı mızrak, büyü hasarı verir. Eğer Nidalee’nin taban saldırı menzilinin ötesine geçerse, aştığı mesafeye bağlı olarak hasar kazanmaya başlar ve toplamda azami 150/225/300/375/450 (+120% Yetenek Gücü)  hasara kadar çıkabilir.

Yere Ser(Puma Formu)Yere Ser

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: Kendin
 • Bekleme Süresi: 6

Nidalee’nin yaptığı güçlü saldırı, Can değeri düşük ve Avlanan hedeflere fazladan hasar verir.

Nidalee’nin bir sonraki saldırısı 0 (+0) (+36% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Yere Ser, hedefin eksik olan her %1 Can değerine karşılık %2,5 ilave hasar verir, bu hasar en fazla 0 (+0) (+90% Yetenek Gücü) olabilir (toplam hasarın %250’si).Avlanan hedefler, Yere Ser’den %33 ilave hasar alır.

Vahşi Pusu / Atıl

Vahşi Pusu(İnsan Formu)vp a

 • Bedel: 40/45/50/55/60 Mana
 • Menzil: 900
 • Bekleme Süresi: 13/12/11/10/9

Nidalee, 2 dakika duracak bir Vahşi Pusu kapanı kurar. Bir rakip kapana yakalanırsa, yeri açığa çıkar ve 4 saniye içerisinde 20/40/60/80/100 artı o anki can değerinin %10/12/14/16/18(+2% Yetenek Gücü) kadarını büyü hasarı olarak alır.

Atıl(Puma Formu)a

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: 350
 • Bekleme Süresi: 5

Nidalee kısa bir mesafe boyunca ileriye doğru atılarak bölgedeki rakiplere 0 (+30% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Puma suretindeyken bir birim katledildiğinde Atıl’ın bekleme süresi 0 saniye olur. Avlanan hedeflere Atıl kullanıldığında, yeteneğin menzili normalin iki katına kadar çıkabilir. Ayrıca, Avlanan bir hedefe yapılan ilk Atıl saldırısı, bekleme süresini 0 saniye olarak değiştirir.

İlkel Güdü / Pençele

İlkel Güdü(İnsan Formu)ig p

 • Bedel: 60/75/90/105/120 Mana
 • Menzil: 600
 • Bekleme Süresi: 12

İnsan suretindeyken, Nidalee pumanın ruhunu çağırarak takım arkadaşlarını iyileştirir ve onlara kısa süreliğine Saldırı Hızı kazandırır

Nidalee hedef dost şampiyonu 45/85/125/165/205 (+50% Yetenek Gücü) iyileştirir ve ona 7 saniyeliğine %20/30/40/50/60 Saldırı Hızı kazandırır.

Pençele(Puma Formu)Pençele

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: 350
 • Bekleme Süresi: 5

Nidalee belli bir yöne doğru pençe atarak, önündeki rakiplere hasar verir.

Puma: Nidalee önündeki rakiplere pençe atarak 0 (+45% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.

Puma Sureti
Puma Sureti

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: Kendin

Nidalee pumaya dönüşerek yeni yetenekler kazanır.

İnsan: Nidalee vahşi bir pumaya dönüşür ve temel yetenekleri Yere Ser, Atıl ve Pençele haline gelir. İnsan suretindeyken bir hedefi Avlandı olarak işaretlerse, Puma Sureti’nin bekleme süresi sıfırlanır.

Puma: Nidalee tekrar insan suretine döner.Berk Meydanlı

Berk Meydanlı