League of Legends

Ninjas in Pyjamas, League of Legends sahnesine geri dönüyor

Dört yıl önce çekildiği LoL sahnesine tekrar giriş yapmayı amaçlayan Ninjas in Pyjamas, Fnatic Academy’nin EU LCS’teki yerini satın almak istiyor.

ESPN’in haberine göre İsveçli espor organizasyonu Ninjas in Pyjamas, CS’ten gelip EU LCS’e yükselme başarısı gösterene ancak Fnatic’in yer aldığı ligde akademi takımı olarak oynama hakkı bulunmayan Fnatic Academy’nin yerini 500 bin dolar karşılığında almak istiyor. İki takımın anlaşma konusunda çıkmaza düşmesi halinde NiP, geçtiğimiz mevsim EU LCS’ten düşen Origen’in EU CS’teki yerini almak için çalışmalara başlayacak. Riot Games’in kurallarına göre anlaşma bugün sonuçlandırılmak zorunda ancak henüz atılmış bir imza söz konusu değil. Ninjas in Pyjamas’ın Fnatic ile anlaşmaya varması halinde mevcut ekibi koruyup korumayacağı ise merak konusu. Bilindiği üzere takımın orta koridor oyuncusu Nisqy Team Envy’ye transfer olurken, MrRallez as takım nişancısı Rekkles’ın geçici süreliğine takımdan ayrılması sonrası ekiple birlikte Kore’de kampa gitmişti.

Sözü geçen 500 bin dolar daha önce EU LCS’te satın alınan slotları göz önüne aldığımızda oldukça düşük bir meblağ olarak göze çarpıyor. Bildiğiniz üzere Fnatic Academy, as takım olan Fnatic ile birlikte aynı ligde yer alamıyor. Yapılan anlaşmaların son teslim tarihinin oldukça yakın olması ise düşük miktarlarda anlaşılmasına yol açıyor. Anlaşmanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini, gerçekleşmesi halinde ise Ninjas in Pyjamas’ın geri döndüğü LoL sahnesinde neler yapabileceği merak konusu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir