League of Legends

Ninjas in Pyjamas LoL kadrosunu dağıttı

Riot Games

EU LCS play-out turnuvasında başarısız olduktan sonra EU CS’e düşen Ninjas in Pyjamas, tekrar EU LCS’e çıkmak için mücadele etmemeye karar verdi ve LoL takımını dağıtma kararı aldı.

2013 yılında Bjergsen’li, Svenskeren’lı Copenhagen Wolves kadrosunu bünyesine dahil ederek League of Legends arenasına ayak basan Ninjas in Pyjamas, bir yıl içinde yaşadığı sayısız değişiklikten sonra o dönemki kadroyu dağıtıp ligden çekilme kararı almıştı. Üç yıllık aradan sonra bu sene yeniden Fnatic Academy kadrosu ile anlaşarak EU LCS sahnesinde kendisine yer bulan köklü espor klubü, ligde kendi grubunu sonuncu sırada bitirerek play-out turnuvası oynamak zorunda kalmıştı. Turnuvada EU CS temsilcileri GIANTS! Gaming ve Schalke 04’ün bileğini bükemeyip hüsrana uğradılar ve EU LCS slotuna veda ettiler. Yaklaşık 2 saat önce twitter üzerinden yaptıkları kısa açıklama ile League of Legends kadrosunu dağıtıp ligden çekileceklerini açıklayan ekip, kısa süredir topluluk içinde konuşulan “EU LCS’e çıkmak için yeniden mücadele vermeyebilirler” şeklindeki söylentileri onaylamış ve duruma resmiyet kazandırmış oldu.

Ninjas in Pyjamas’ın Profit, Shook, Nagne, Sprattel, WhiteKnight, Zhergoth ve M1RAGE’dan oluşan LoL kadrosu tümüyle serbest kaldı. Yıllardır aktivitesini sürdüren CS: GO takımında sistem oturmuş olsa da, bünyelerine yeni dahil etitikleri PUBG takımına yaptıkları yatırımların artacağı ve League of Legends özelinde yakalayamadıkları başarıyı esporun diğer kulvarlarında arayacaklarını söylemek yanlış olmaz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir