League of Legends

NiQ760, HWA Gaming’de

Eski adıyla Moscow 5, yeni adıyla Gambit Gaming, League of Legends tarihinde oldukça önemli bir yere sahip. Sezon 2’de dünyanın en iyi takımı olarak gösterilen takım, agresif oyun stiliyle ve “counter-jungle”ı icat eden takım olarak biliniyordu. Takımın bel kemiği ise iki oyuncuydu: Diamond ve AlexIch. Diamond hali hazırda şu an Gambit Gaming’de profesyonel oyunculuk yaşantısına devam etmekte. Alex ise geçen yıl takımdan ayrıldı.

Herkes Gambit’in AlexIch’in yerini kiminle dolduracağını merak ederken daha önce adını çok az duyduğumuz, yeni bir yetenek olan Sebastian “NiQ760” Robak ile doldurdu. Takım ile maçlara çıktıkça özgüveni daha da artan ve takımın bir şekilde agresif oyun stiline de alışan NiQ, sezon başında oldukça iyi performans göstermesine rağmen, sağlık nedenleri dolayısıyla bir hafta maça çıkamadı. İşte ne olduysa o an oldu: Takımın yedek oyuncusu Betsy sahneye çıktı ve NiQ’ten çok daha iyi bir performans gösterdi. İki hafta üst üste takımla maçlara çıktıktan sonra etkileyici performansını daha da etkili yapan Betsy, bir anlamda NiQ’in yerini kapmış oldu.

NiQ ise bu durumdan hoşnut değildi fakat bunu bir çeşit motivasyon olarak kullanacağını belirtmişti.

Yedeğe alındıktan sonra bir daha takımla maça çıkma şansı bulamayan NiQ, yeni fırsatlara yöneldi ve Türkiye’ye, HWA Gaming’e transfer oldu. Sezon başında orta koridor oyuncuları Ferit “wtcN” Karakaya ile yollarını şaşırtıcı bir şekilde ayıran HWA Gaming için bu transfer önemli bir adım.

HWA Gaming’in Facebook sayfasından gelen açıklama şu şekilde:

Merhaba Arkadaşlar, Sponsorumuz GameSatis’ın desteğiyle IEM 2014 Şampiyonu Gambit’in tecrübeli orta koridor oyuncusu Sebastian “760” Robak yaz sezonunda takımımızın orta koridor oyuncusu olarak görev alacaktır. Aileye hoşgeldin NiQ760! Takımımızı desteklemek için: http://bit.ly/HWARP ‪#‎gamesatış‬ ‪#‎msi‬ ‪#‎logitech‬ ‪#‎hyperx‬ ‪#‎hwa‬ ‪#‎ymf2015‬

Bu transferin, Türkiye Ligi’nin ne denli bir hızda geliştiğinin önemli bir göstergesi olduğunu ve yabancı oyuncu transferlerinin de bununla birlikte hız kazanacağını düşünüyoruz. NiQ’e ülkemize hoş geldin diyor ve HWA Gaming’de başarılı olmasını diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir