League of Legends

Nişancı şampiyonlara yönelik eşyalara iyileştirme geliyor

Son dönemde tüm oyuncuların zayıflığından şikayet ettiği nişancılar, önümüzdeki dönemde kullandıkları eşyalar aracılığıyla iyileştirme alacaklar.

Tank şampiyonların Vadi’de hüküm sürdüğü dönemlerin ardından, Zırh Deşme’ye gelen iyileştirmeler ve Ölümateşi Dokunuşu’nun yüksek ad oranı sayesinde Varus, Jhin gibi karakterlerle biraz olsun toparlanan nişancı sınıfı, son yamalarla zırh deşme eşyaları ve kabiliyetlere gelen nerf’lerin ardından tekrar güçsüz hale geldiler. Her ne kadar saldırı gücü taşıyıcılarının korkulu rüyası haline gelen Rengar, LeBlanc gibi şampiyonların 7.5 yaması sonrası önemli oranda güçsüzleştirilmesi insanlarda oyunda dengelerin sağlayacağı kanısı uyandırsa da, gerek Ölümateşi Dokunuşu’nun ad oranının %60’tan %45’e düşürülmesi, gerek Zırh Deşme eşyalarının dengelenmesi, gerekse de özellikle erken safhada işe yarayacak item’ların bulunmaması nişancıların zorluk yaşamasına sebebiyet veriyor. Yine Miss Fortune’un Q yeteneğinin sekmesi sonrası verdiği hasarda büyük ölçüde azaltmaya gidilmesi, zaten adc’lerde sınırlı sayıda bulunan OP özelliklerin tek tek kaldırılmasına örnek teşkil ediyor.

Bu durumun farkında olan Riot Games, oyun direktörü Greg “Ghostcrawler” Street’in Yahoo Esports ile yaptığı röportaj aracılığıyla nişancıların eşyalarında iyileştirme yapılacağının sinyallerini verdi. Tank ve nişancı sınıfları arasındaki dengesizliğin farkında olduklarını belirten Street, bu problemin oyunda nişancılar için yeterince eşya alternatifi bulunmamasından kaynaklandığını dile getirdi. Açıklamada saldırı gücü taşıyıcısı şampiyonların oyunun erken safhasında tanklarla başa çıkabilmesini eşyalara gelecek yeniliklerle çözebileceklerini söyleyen Riot yöneticisi, nişancıların bu tarz bir şeye ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Street’in açıklamalarını göz önüne aldığımızda, önümüzdeki dönemde nişancılar için erken safhaya yönelik olarak oyuna yeni bir eşya eklenecek veya hali hazırda mevcut bir eşyada çok önemli bir güncelleme yapılacak. Bu değişikliğin nişancı sınıfını nasıl etkileyeceğini ise bekleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir