League of Legends

Normal oyun istatistikleri kaldırılıyor

League of Legends oyuncuları artık yalnızca dereceli oyunlardaki rakamlarına ulaşabilecek, zira Riot Games normal oyun istatistiklerini kaldırıyor.

Riot Games yine tartışılacak bir karara imza atmaya hazırlanıyor. Veri ilkelerinde güncellemeye giden şirket yönetimi, beş gün sonra, yani 24 Temmuz’da normal oyun istatistiklerini oyuncuların kullanımına sunmaktan vazgeçecek. Bu kararın arkasındaki sebep şu an için kamuoyuyla paylaşılmış değil. Yapılan açıklamaya göre 24 Temmuz’dan sonra oyuncular gerek resmi internet sitesinden, gerekse de bu işi yapan istatistik sitelerinden normal oyun rakamlarına ulaşamayacak. Kullanıcıların erişimine sunulacak tek veri, bundan böyle dereceli oyun istatistikleri olacak. Normal oyunlardaki rakamlara ulaşmak isteyen oyuncular ise bunu yalnızca istemci üzerinden yapabilecekler.

Yapılan bu değişiklik oyuncuların tepkisini çekti. İnternet üzerinden konuyla ilgili yorumlar yapan LoL topluluğu, özetle bu güncellemenin gereksiz ve anlamsız olduğunu dile getirdi. Birçok oyuncunun dereceli oyun değil, büyük çoğunlukla normal oyun oynadığını göz önüne aldığımızda tepkilerin haklı olduğunu gözlemliyoruz. Yeni çıkan şampiyonları denemek için normal oyun girenler, dereceli oyundaki stresli ortamı yaşamak istemeyenler ve çok daha hızlı bir şekilde oyuna başlamaya imkan verdiği için normal oyunu tercih edenler, bu konudaki tepkilerini dile getirdi ve oynadıkları binlerce normal oyunun istatistiklerine ulaşıp, gelişimlerini görmek istediklerini dile getirdi. Riot Games gelen tepkiler üzerine geri adım atacak mı, yoksa kararında ısrarcı mı olacak hep birlikte göreceğiz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Implicit

    19 Temmuz 2017 at 16:35

    Bunu yaklaşık bir yıl önce duyurmuşlardı zaten, geri adım atacaklarını hiç zannetmiyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir