League of Legends

Normal Sıralı Seçim geri geliyor

Riot Games, AB Doğu ve İskandinav sunucusunda Normal Sıralı Seçim’in bu gece itibariyle tekrar aktif hale getirileceğini duyurdu. 

Normal oyunlarda, derecelideki gibi seçim ve yasaklamaların yapılmasını sağlayan bu sistem, bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda oyundan kaldırılmıştı. Şimdi ise AB Doğu ve İskandinav sunucusu ilk sırada olmak üzere, bu oyun tipi istemciye tekrar ekleniyor. Sezon arası dönemde Esnek Dereceli türünü oyuna dahil eden Riot Games, bunun yanında hem Normal Kapalı, hem de Tekli Dereceli türleri de olunca, fazlalığı önlemek ve oyunculara daha iyi deneyim yaşatmak adına Normal Sıralı Seçim’i kaldırmıştı. Şimdi ise açıklamasında bu durumun oyuncular için kötü bir hal aldığını belirten Riot Games, EUNE sunucusunda tekrar aktif hale getirecekleri oyun türünü teste tabi tutup, diğer sunucular için de uygun olup olmadığına bakacak.

Forumlarda ve sosyal medyada çokça şikayete maruz kaldıklarını açıklayan şirket, bunun kendilerini üzdüğünü ve oyuncular için en iyisini yapmaya çabaladıklarını dile getirdi. Kapalı Seçim’in Normal Sıralı Seçim’in yerini tutmadığının ve bazı oyuncuların yalnızca normal oyun oynamayı sevdiğinin farkında olduklarını açıklayan ekip, bunu düzeltmek için oyun türünü kademeli olarak geri getireceklerini duyurdu.

Bilindiği üzere Normal Sıralı Seçim, Türkiye ve EUNE dahil birçok sunucuda devre dışı hale getirilmiş ve aylarca bu durumda bırakılmıştı. Normal Sıralı Seçim tipinde, tıpkı dereceli oyunlarda olduğu gibi şampiyon seçme ve yasaklama ekranları mevcut. Aynı şampiyonun birden fazla oyuncu tarafından alınamadığı oyun tipinde, herhangi bir derecelendirme söz konusu değil ve Lig Puanı kazanılamıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir